Home Správy Trump žaluje Facebook, Google i Twitter, žiada opätovnú aktiváciu svojich účtov

Trump žaluje Facebook, Google i Twitter, žiada opätovnú aktiváciu svojich účtov

8.7.2021 (Webnoviny.sk) – Bývalý americký prezident Donald Trump podal žaloby na tri najväčšie technologické firmy v krajine. Obviňuje ich z neoprávnenej cenzúry svojej osoby a ďalších konzervatívcov.

Žaloby cielia na spoločnosti Facebook, Twitter a Google, ako aj na ich šéfov Marka Zuckerberga, Jacka Dorseyho a Sundara Pichaia. Trump to oznámil v stredu na tlačovej konferencii v New Jersey. Žalobami sa bude zaoberať súd na Floride. Všetky tri platformy exprezident ďalej vyzval na opätovnú aktiváciu jeho účtov.

Prístup ku kontám na sieťach Twitter, Facebok a YouTube, ktorý vlastní Google, má Trump zablokovaný od januára. Internetoví giganti k tomuto kroku pristúpili po tom, čo jeho stúpenci vtrhli do budovy Kongresu.

Podľa kritikov bývalý prezident prispel k násilnostiam, keď opakovane spochybňoval výsledok vlaňajších volieb, ktoré stále označuje za sfalšované. Prevádzkovatelia platforiem vyjadrujú obavy, že Trump by ich mohol využiť na podnecovanie ďalších nepokojov. Všetky tri dotknuté spoločnosti odmietli k Trumpovým žalobám zaujať stanovisko.

Viac k témam: násilnosti v Kapitole, nepokoje, žaloba
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump žaluje Facebook, Google i Twitter, žiada opätovnú aktiváciu svojich účtov © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version