Tržby na Slovensku rastú, na úroveň spred pandémie sa dostali už aj reštaurácie a pohostinstvá

0
Tržby na Slovensku rastú, na úroveň spred pandémie sa dostali už aj reštaurácie a pohostinstvá

8.7.2021 (Webnoviny.sk) – Štart dovolenkovej sezóny spolu s uvoľnením protiepidemických opatrení sa podpisuje pod rast tržieb na Slovensku. Potvrdzujú to štatistiky zo systému e-kasa. Po maloobchode začali tržby výraznejšie rásť v sektore ubytovania, reštaurácií a pohostinstiev, ako i v oblasti fitnes a športových aktivít. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

„Porovnávali sme tržby v systéme e-kasa vo februári 2020, teda v mesiaci pred prijatím prvých protiepidemických opatrení, s júnom tohto roka, keď sa koronaopatrenia výrazne uvoľnili,“ uviedla hovorkyňa. Predpandemické tržby presiahol sektor maloobchodu a na úroveň spred pandémie sa dostali aj reštaurácie a pohostinstvá.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Tržby v sektore osobných služieb (kaderníctva, kozmetické služby, masážne salóny) dosiahli v júni tohto roka 82 percent. Oživil sa aj sektor ubytovania, keď tržby dosiahli v júni úroveň 65 percent z tržieb vo februári 2020.

„Mierne oživenie je aj v sektore fitnescentier a športových aktivít. V tomto prípade však tržby naďalej zaostávajú oproti úrovni spred pandémie,“ dodala Rybanská.

Viac k témam: e-Kasa, Ekonomické dopady koronavírusu, tržby
Zdroj: Webnoviny.sk – Tržby na Slovensku rastú, na úroveň spred pandémie sa dostali už aj reštaurácie a pohostinstvá © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu