Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Ekonomika

Tržby spoločnosti Huawei stúpali aj napriek tlaku USA pre bezpečnostné riziká

Zdieľať

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – Čínsky technologický gigant Huawei v uplynulom roku zvýšil tržby o 19,5 % na 105,2 mld. USD. Ako ďalej informovala spoločnosť, za silný výsledok vďačí najmä dvojciferným percentuálnym prírastkom v divíziách spotrebnej elektroniky a služieb pre firemných zákazníkov.

V kľúčovom segmente zariadení pre telekomunikačné siete však jej tržby stagnovali na úrovni 62,3 mld. USD. To súvisí s tlakom administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorá na zahraničných partnerov nalieha, aby firmu pre bezpečnostné riziká vylúčili z dodávok zariadení pre siete 5G.

Najväčší svetový výrobca telekomunikačných zariadení Huawei čelí vo viacerých krajinách podozreniam, že svoje technológie môže použiť na špionážne účely, čo firma ostro odmieta.

Jej snahu dodávať produkty pre mobilnú sieť piatej generácie už zablokovali Austrália, Nový Zéland a USA. Aktivity firmy z pohľadu bezpečnostných rizík skúmajú aj v Kanade a Nemecku.

(1 EUR = 1,1218 USD)

Viac k témam: Huawei, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Tržby spoločnosti Huawei stúpali aj napriek tlaku USA pre bezpečnostné riziká © SITA Všetky práva vyhradené.

Martina Beňová

Snažím sa robiť veci robiť naplno. Najmä tie, ktoré sú mojou srdcovkou :) Akčným ženám by som chcela odovzdať kus svojho entuziazmu a radosti zo života.

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

X