Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG INŠPIRÁCIE MAGAZÍN OSOBNÝ ROZVOJ PSYCHOHYGIENA TIPY TRENDY VZDELÁVANIE

Túžite si udržať harmóniu vo vzťahu? Toto vám pomôže.

Nora Sulikova
Zdieľať

Mnohé konflikty vo vzťahoch sú zapríčinené prehnanými očakávaniami, necitlivosťou a komunikačnými bariérami. Čo ale robiť, aby vzťah s partnerom zostal harmonický aj po x-rokoch spoločného života?

Najskôr je dobré pozrieť sa na to, kde momentálne sa vo vzťahu s partnerom nachádzate. Ste úplne na začiatku, ste spolu už nejaký čas alebo to už spolu “ťaháte” pekne dlho?

Na akých základoch je váš vzťah postavený? Keď sa v tejto chvíli zamyslíte, môžete si aj zatvoriť oči a pomyslieť na to, aké pevné sú tieto základy. Sú pevné ako kameň, sú poddajné ako piesok alebo sú také “vodové”?

Stačí si to predstaviť. Každý z nás totiž presne vie, ako na tom v skutočnosti náš vzťah s partnerom je. Čo je ale dobré urobiť, keď si chceme harmóniu s partnerom udržať dlhodobo a zároveň upevniť základy spoločného vzťahu?

SEBALÁSKA

Prvým najdôležitejším predpokladom toho, aby ste si dokázali dlhodobo udržať harmonický vzťah s partnerom je to, že máte radi sami seba. Čo sebaláska v skratke je? Znamená to, že vidíte svoju hodnotu, máte radi svoje telo a dušu, staráte sa o svoje telo, výzor, doprajete si pohyb a radosti v živote a máte sami seba na prvom mieste. Áno, na prvom mieste. Pretože pokiaľ by ste seba odsunuli na x-tú priečku vo svojom živote, alebo by ste žili život svojho partnera a nie svoj vlastný, tak by ste sa veľmi rýchlo mohli vyčarpať a citovo vyprahnúť. Je to síce bežná realita mnohých žien, ale nemusí to tak byť alebo v tom nemusíte zotrvať. Pokiaľ chcete zistiť, ako sa zaľúbiť do najdôležitejšieho človeka vo vašom živote, tak čítajte tu.

STOP PREHANNÝM OČAKÁVANIAM

Ďalším dôležitým predpokladom je, že zľavíte z prehnaných očakávaní, ktoré vo vzťahu máte. Pokiaľ sa snažíte svojho partnera akokoľvek zmeniť, tak to nie je ideálny spôsob, ako udržať svoj vzťah v harmónii. Radšej prestaňte očakávať, čo by a ako by sa mal správať, čo by pre vás mal spraviť, ako by vás mal milovať a pod… Každý z nás totiž môže očakávať niečo iba o seba. A keď sme sami v rovnováhe, máme zo seba a zo života dobrý pocit, zažívame a doprajeme si radosť každý deň, tak potom všetka tá dobrá energia z nás doslova žiari a dokáže rozžiariť aj ľudí okolo nás. A samozrejme aj nášho partnera. Pokiaľ chcete niekoho meniť a neviete si pomôcť, tak to urobte cez seba. Cez prístup k sebe a cez radosť a lásku, ktorú rozdávate naokolo.

VYTVORTE SI PRIESTOR

Doprajte si vy sami a aj partnerovi priestor na vlastnú sebarealizáciu. Dlhodobú harmóniu si dokážete udržať hlavne vtedy, keď sa cítite naplnení a keď z času na čas robíte niečo aj jeden bez druhého. O to viac sa potom dá spolup komunikovať o rôznych zážitkoch a podeliť sa o radosť z toho, čo ste zažili. Tiež je dobré vytvoriť si priestor aj na takú “myšlienkovú samotu”, kde sa úplne stíšite a zahĺbite do svojho ja a započúvate sa do toho, čo vám hovorí vaša duša. Kde a čo môžete vo vašom vzťahu zlepšiť, z čoho povoliť, čo podporiť, kam ho posunúť. Nikto iný vám totiž nedokáže povedať úplne presne, ako sa môžete vo vašom vzťahu cítiť naozaj úprimne dobre. Viete to ale vy sami. Celkom presne. Stačí sa počúvať a urobiť to, čo si poradíte :)

Keď chcete zistiť, ako znovuobjaviť príťažlivosť v partnerskom vzťahu, tak si pozrite toto video, ktoré som vysielala vo Facebookovej skupine Šťastie na dosah.

Podeľte sa dolu v komentároch o to, čo robíte, aby ste si udržali harmńiu vo vzťahu s partnerom?

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku a Instagrame, aby sa ním mohlo inšpirovať čo najviac ľudí.

Už teraz sa na váš komentár teším ?

Nora

Tagy
Nora Sulikova
Nora Sulikova

Pomáha ľuďom zbaviť sa starých emocionálnych záťaží, napojiť sa na intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja. Nora je transformačná koučka, mama úžasného syna, autorka knihy ŠŤASTIE NA DOSAH, Denníka snov, online kurzu RADOSŤ ZO ŽIVOTA, meditácií, workshopov & inšpiratívnych videonávodov, ktoré naživo vysiela v skupine na FB. Pridať sa môžete tu: www.stastienadosah.club. Ďalšiu inšpiráciu nájdete tu: www.stastienadosah.sk

  • 1

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X