Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BIZNIS BLOG INŠPIRÁCIE MAGAZÍN OSOBNÝ ROZVOJ PODNIKANIE PSYCHOHYGIENA TIPY TRENDY VZDELÁVANIE

Týmto toxickým myšlienkam sa radšej vyhnite. Hneď teraz!

Nora Sulikova
Zdieľať

Myšlienky a emócie tvoria každodenne našu realitu. Človek má podľa vedeckých výskumov viac ako 65 000 myšlienok denne. Samozrejme, nie je úplne reálne kontrolovať každú jednu myšlienku, ktorá nám preletí hlavou, ale pokiaľ sa zameriame viac na zharmonizovanie toho, o čom každý deň premýšľame, tak sa aj náš život a pocit z neho dokáže výrazne zlepšiť. Raketovo :)

ČO SÚ TO TOXICKÉ MYŠLIENKY?

Už samotné slovo “toxický” je dosť odstrašujúce, pretože sa nám môže spájať s niečím otráveným, hnusným, zamoreným alebo niečím odporným. No ono to tak v skutočnosti naozaj je. Myšlienka, ktorá je toxická, je vyslovene niečo nepekné, čo si človek hovorí sám sebe alebo čo si myslí o iných ľuďoch. Koľkokrát ste sa pristihli pri tom, že si hovoríte napríklad:

 • “Som škaredšia, ako ona.”
 • “Za to, ako sa cítim, môže on.”
 • “Oni sa majú lepšie, ako ja.”
 • “To nezvládnem, nedokážem, nemám na to.”
 • “Ja som taká krava.”
 • “Celé zle.”
 • “Vyzerám otrasne.”
 • “Som tučná ako prasa.”
prasiatko, svina zviera, domáce zviera

Zdroj: unsplash.com / Austin Guhl

Takýchto a iných toxických myšlienok sa ľuďom tvorí v mysli veľa, ale je načase, aby ste si preformulovali to, čo si o sebe myslíte alebo hovoríte. Čo myslíte, že sa asi deje, keď si človek takúto myšlienku, vetu alebo vyjadrenie hovorí? A je jedno, či iba v duchu alebo nahlas. Deje sa presne to, čo si hovorí. A aj sa tak cíti.

Keď sú na tieto myšlienky nalepené negatívne emócie, čo s najväčšou pravdepodobnosťou sú, tak je to celé ešte viac zosilnené a človek sa automaticky sám programuje a potom to všetko vyžaruje aj do okolitého sveta.

AKO SA TOXICKÝM MYŠLIENKAM VYHNÚŤ

 • Ideálne je, pokiaľ vás myšlienka tohto typu napadne, to od seba oddeliť. To, čo sa vám snaží nahovoriť váš vnútorný kritik, to nie ste vy, vaša duša, preto ho môžete poľahky zastaviť tým, že si poviete: STOP!
 • Preformulujte si pôvodnú myšlienku na jej pravý opak. Pokiaľ vás trápi nadváha, tak si napríklad povedzte, že sa cítite vo svojom tele dobre, len viete, že by bolo fajn na sebe viac popracovať. O pozitívnych afirmáciách si môžete prečítať viac tu.
 • Vyhnite sa pozeraniu negatívnych správ a vplyvu negatívne naladených ľudí. Pretože to, čím sa dennodenne obklopujeme, to na nás veľmi silno vplýva a ovplyvňuje našu realitu. Preto je dobré si ju tvoriť podľa toho, čo nás inšpiruje, motivuje, nakopne. Sledujte inšpiratívne videá, blogy, počúvajte inšpiratívne podcasty a všetky, čo vás naplní dobrou energiou. Pretože potom nebudete mať potrebu ani o sebe zmýšľať negatívne.
fialová farba, dievča, spiace dievča, dievča leží

Zdroj: unsplash.com/ Amy Treasure

 • Vyhoďte toxické myšlienky z hlavy. Spravte si každý deň Večernú meditáciu, ktorá vám pomôže doslova vysypať neporiadok, ktorý sa vám cez deň mohol nahromadiť vo vašom vnútri a uvidíte, o čo ľahšie a pozitívnejšie sa budete každé ráno budiť do nového dňa.
 • Posilňujte každý deň svoje sebavedomie tým, že si pripomínajte, čo všetko sa vám v ten deň podarilo a čo vás potešilo. Je to veľmi silný nástroj k tomu, aby ste sa cítili sami so sebou dobre a zharmonizovali tak svoj myšlienkový svet. Pokiaľ chcete byť sebavedomá žena, ktorá vie ovládať svoje myšlienky, tak si pozrite video, ktoré som vysielala naživo na Facebooku.

O toxických myšlienkach a rôznych technikách, ktoré pomáhajú takého myšlienky zrušiť alebo zredukovať, píšem aj v knihe Šťastie na dosah, kde sa dozviete, ako sa čo najviac zharmonizovať a tvoriť si okolo seba krajšiu realitu :)

Podeľte sa dolu v komentároch o to, čo robíte, keď vám v mysli prebehne nejaká zákerácka toxická myšlienka?

Pokiaľ sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho na Facebooku a Instagrame, aby sa ním mohlo inšpirovať čo najviac ľudí.

Už teraz sa na váš komentár teším ?

Nora

Tagy
Nora Sulikova
Nora Sulikova

Pomáha ľuďom zbaviť sa starých emocionálnych záťaží, napojiť sa na intuíciu a sprevádza ich na ceste za objavením a udržaním si svojho šťastného ja. Nora je transformačná koučka, mama úžasného syna, autorka knihy ŠŤASTIE NA DOSAH, Denníka snov, online kurzu RADOSŤ ZO ŽIVOTA, meditácií, workshopov & inšpiratívnych videonávodov, ktoré naživo vysiela v skupine na FB. Pridať sa môžete tu: www.stastienadosah.club. Ďalšiu inšpiráciu nájdete tu: www.stastienadosah.sk

 • 1
Predchádzajúci článok
Nasledujúci článok

Aj toto by sa vám mohlo páčiť

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X