Domov Správy Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre...

Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok prostredníctvom videokonferencie zhováral s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Ako informuje spravodajský web CNN, počas rozhovoru oznámil odoslanie druhej časti vyplneného dotazníka na získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v Európskej únii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Odoslanie odpovedí je podľa Zelenského „malým víťazstvom pre náš tím“. Dodal, že získanie štatútu kandidátskej krajiny na členstvo v EÚ je „veľmi dôležité pre ukrajinský ľud a naše ozbrojené sily, ktoré bránia svoju vlasť“.

„Čakáme na posúdenie a závery Európskej komisie. Bol by som rád, keby tieto závery boli pozitívne. A tiež by som bol rád, keby boli tieto závery vďaka vám poskytnuté rýchlejšie,“ skonštatoval Zelenskyj.

Von der Leyenová v pondelok na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že cieľom EÚ je „predložiť svoje stanovisko v júni“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vstup do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina odovzdala aj druhú časť vyplneného dotazníka pre vstup do Únie, pre Zelenského je to malé víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version