Home Správy Ukrajinci majú ostať pokojní. Zelenskyj garantoval, že armáda je pripravená odraziť akýkoľvek...

Ukrajinci majú ostať pokojní. Zelenskyj garantoval, že armáda je pripravená odraziť akýkoľvek útok

12.2.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinské ministerstvo zahraničia v sobotu zopakovalo výzvu, aby obyvatelia zostali pokojní. Vyhlásenie vydalo po tom, čo niektoré krajiny odporučili svojim občanom odísť z krajiny pre obavy z možnej ruskej invázie.

Rezort podľa televízie CNN vo vyhlásení uviedol, že je „dôležité zachovať pokoj, zostať jednotní a konsolidovaní v rámci krajiny a zdržať sa činov, ktoré podkopávajú stabilitu a zasievajú paniku“.

Armáda je v pohotovosti

Ukrajinská diplomacia je podľa ministerstva v kontakte so všetkými kľúčovými partnermi a ozbrojené sily zase nepretržite sledujú vývoj situácie a sú „pripravené odraziť akýkoľvek útok na územnú celistvosť a suverenitu Ukrajiny“. Kyjev však stále pracuje na udržaní Ruska v diplomatickom dialógu, uvádza sa tiež vo vyhlásení.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v ostatných týždňoch opakovane vyzval Ukrajincov, aby zostali pokojní. V sobotu po sledovaní vojenských cvičení pri Chersone na juhu Ukrajiny varoval, že panika v krajine je najlepším priateľom jej nepriateľov.

Dátum útoku na Ukrajinu

V súvislosti s hrozbou ruskej invázie sa skonštatoval, že je potrebné byť pripravený, ale vyjadril isté pochybnosti nad informáciami, že by Rusko mohlo podniknúť vojenské kroky už na budúci týždeň.

„Domnievam sa, že dnes je v informačnom priestore príliš veľa informácií o vojne v plnom rozsahu zo strany Ruskej federácie. Dokonca uvádzajú aj vhodné dátumy. Chápeme všetky riziká, chápeme, že tieto riziká existujú. Ak máte akékoľvek ďalšie informácie o stopercentnej invázii, ktorá sa začína 16. (februára) – ruskej invázii na Ukrajinu, dajte nám prosím tieto informácie,“ povedal Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci majú ostať pokojní. Zelenskyj garantoval, že armáda je pripravená odraziť akýkoľvek útok © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version