Ukrajinská armáda bude musieť ustúpiť zo Sjevjerodonecka, v meste je zničená celá infraštruktúra

0
Ukrajinská armáda bude musieť ustúpiť zo Sjevjerodonecka, v meste je zničená celá infraštruktúra

24.6.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda bude musieť ustúpiť z mesta Sjevjerodoneck. Povedal to v piatok šéf regionálnej vojenskej administratívy Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj.

„Nemá zmysel zostávať v pozíciách, ktoré sú po mesiacoch bojov zničené, pretože počet mŕtvych na neopevnenom území by mohol každý deň rásť,“ povedal Hajdaj v televíznom prejave.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Celá infraštruktúra v meste je úplne zničená,“ uviedol. „Terčom paľby bolo viac ako 90 percent domov, približne 80 percent domov je kriticky zničených,“ dodal Hajdaj. Informuje o tom portál cnn.com.

Šéf regionálnej vojenskej administratívy Luhanskej oblasti ďalej uviedol, že ruské sily teraz útočia na susedné mesto Lysyčansk z dedín Zolote a Toškivka, ktoré ležia približne 30 kilometrov južne. Podľa Hajdaja ruské pokusy infiltrovať mesto sabotážnymi a prieskumnými skupinami boli odrazené. Evakuácia a distribúcia humanitárnej pomoci v meste podľa jeho slov pokračuje.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda bude musieť ustúpiť zo Sjevjerodonecka, v meste je zničená celá infraštruktúra © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu