NAČÍTAVAM

Type to search

BLOG MAGAZÍN ODPORÚČANÉ

Umelci zrekonštruovali tváre slávnych. Ako podľa nich vyzerala Mona Líza?

REDAKCIA
Share

Narodili sme sa v modernom veku a často zabúdame, aké rôzne veci boli pred nami. Je pre nás samozrejmé, že vieme, kto ako vyzerá napriek tomu, že žije na úplne opačnej strane zemegule. Ľudia kedysi mohli vedieť ako niekto vyzeral iba na základe umeleckej subjektívnej vízie alebo zrnitej čiernobielej fotografie.

Napriek úsiliu umelcov môžu maľby len zriedka dosiahnuť úroveň reality, ktorú možno dosiahnuť len pomocou fotografie. Ľudia sa teda často pýtajú, ako niektoré z najslávnejších historických postáv skutočne vyzerali bez akejkoľvek subjektívnosti. Bas Uterwijk, fotograf z Amsterdamu, ktorý sa vyzná v počítačovej grafike, 3D animácii a špeciálnych efektoch, sa pomaly, ale iste pokúša poskytnúť odpoveď na túto zaujímavú otázku.

S prácou začal v roku 2019. Po experimentovaní s fotografiou Billyho Kida a zistení, že je z toho celkom pozitívny výsledok sa Uterwijk rozhodol skúsiť znovu vytvoriť niekoho, kto žil v ére, keď ešte neexistovali žiadne fotografie. Vyskúšal Napoleona, ale nechcel sa podeliť o výsledky, pretože boli „pekné, ale nie dokonalé“.

Pred niekoľkými mesiacmi sa vrátil k Napoleonovi a skúsil to znova. „Softvér, s ktorým pracujem, sa vyvíja rýchlo,“ pomyslel si, takže sa rozhodol, že ak ho vyskúša neskôr, môže mu to priniesť lepšie výsledky. Na jednom z nasledujúcich fotografií môžete vidieť, ako jeho „súčasný“ Napoleon vyzerá.

Pozrite si aj fotografie ľudí, ktorí našli svojho dvojníka medzi známymi animovanými postavičkami

Zmenila sa ľudská tvár počas rokov?

Bas Uterwijk povedal: „Myslím si, že ľudská tvár sa po tisíce rokov dramaticky nezmenila, okrem účesov a líčidiel, ľudia, ktorí tu bývali, vyzerali pravdepodobne veľmi podobne ako my, ale my sme zvyknutí ich vidieť často skreslene v štýloch antických foriem umenia, ktoré existovali dávno pred vynálezom fotografie.“

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na Slovensku 

 

REDAKCIA
REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X