Domov Správy Slovensko Únia miest Slovenska žiada urýchlené zvolanie konzília odborníkov, aby sa dohodli na...

Únia miest Slovenska žiada urýchlené zvolanie konzília odborníkov, aby sa dohodli na ďalšom postupe

25.1.2021 (Webnoviny.sk) – Únia miest Slovenska (ÚMS) žiada urýchlené zvolanie konzília odborníkov. V tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa ÚMS Daniela Piršelová, to uviedol prezident únie Richard Rybníček. Konzílium odborníkov by podľa neho malo zasadnúť, zhodnotiť výsledky celoslovenského skríningu a rozhodnúť o ďalšom postupe.

Podľa Rybníčka by konzílium malo prehodnotiť platné uznesenie vlády, podľa ktorého sa má Slovensko rozdeliť na 37 okresov s horšími výsledkami a 36 okresov s lepšími výsledkami. Nutné pritom podľa ÚMS bude prihliadať na fakt, že epidemická situácia je v jednotlivých mestách odlišná.

Viac o téme: Koronavírus

„Vláda dostala exaktné čísla, teraz ich je potrebné posunúť expertom a odborníkom, pretože len oni dokážu reálne posúdiť, ako ďalej postupovať. Mestá sú pripravené, aby tam, kde sa ukáže ďalšie testovanie ako potrebné, zabezpečili pre obyvateľov bezpečnú a efektívnu možnosť dať sa otestovať. To, že štát bude stáť pri mestách a poskytne im všetko potrebné, je taktiež kľúčové,“ povedal Rybníček.

Na spoločnom stanovisku ÚMS sa v pondelok 25. januára uznieslo všetkých 56 primátoriek a primátorov členských miest únie. Tí spolu zastupujú viac ako dva milióny obyvateľov Slovenska.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Únia miest Slovenska žiada urýchlené zvolanie konzília odborníkov, aby sa dohodli na ďalšom postupe © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version