Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie

0
Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Od začiatku budúceho roka sa budú zvyšovať úrazové dávky. Úrazová renta a pozostalostná úrazová renta sa zvýšia o 1,6 percenta. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Stúpne aj náhrada nákladov na pohreb

O 1,6 percenta vzrastú aj ďalšie úrazové dávky – jednorazové odškodnenie, náhrada nákladov spojených s liečením a náhrada nákladov spojených s pohrebom. Tieto dávky sú zo zákona obmedzené maximálnou sumou, ktorá sa tiež každý rok valorizuje.

Maximálna výška jednorazového odškodnenia manžela alebo manželky tak v budúcom roku bude 59 651,70 eura. Najvyššia možná výška úhrnu súm jednorazového odškodnenia nezaopatrených detí sa v budúcom roku zvyšuje na 59 651,70 eura.

Náhrada nákladov na liečbu bude vyššia

Maximálna výška náhrady nákladov spojených s liečením bude v budúcom roku predstavovať 29 826,30 eura. Maximálna suma náhrady nákladov spojených s pohrebom bude budúci rok vo výške 2 983,50 eura.

Na hodnotu 2 983,50 eura vzrastie aj maximálna výška úhrnu náhrad výdavkov spojených s pohrebom pre všetky fyzické osoby a nezaopatrené deti.

Viac k témam: Úrazové dávky
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrazové dávky sa na Slovensku zvýšia, nárast čaká aj jednorazové odškodnenie © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu