V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Astronautka amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Kate Rubinsová uviedla, že v novembrových prezidentských voľbách plánuje odovzdať hlas z vesmíru.

V čase konania volieb sa bude nachádzať približne 320 km od Zeme, keďže bude súčasťou polročnej misie na Medzinárodnej vesmírnej stanici ISS. Na tento pobyt sa momentálne pripravuje spolu s ďalšími dvoma kozmonautmi v ruskom Hviezdnom mestečku, vojenskom výskumnom a výcvikovom stredisku severovýchodne od Moskvy.

Väčšina amerických astronautov žije v Houstone a texaské zákony im umožňujú hlasovať z vesmíru pomocou zabezpečeného elektronického hlasovania. “Myslím si, že je skutočne dôležité, aby všetci volili. Keď to dokážeme z vesmíru, potom verím, že to dokážu ľudia aj na Zemi,” vyhlásila Rubinsová. Tá už v minulosti volila z vesmíru, podobne ako ďalší americký astronaut Shane Kimbrough.

Viac k témam: elektronické hlasovanie, ISS Medzinárodná vesmírna stanica, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – V amerických prezidentských voľbách bude hlasovať astronautka Kate Rubinsová z vesímru © SITA Všetky práva vyhradené.