V Amsterdame napriek zákazu protestovali tisíce ľudí, v Holandsku platí celoštátny lockdown

0
V Amsterdame napriek zákazu protestovali tisíce ľudí, v Holandsku platí celoštátny lockdown

2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Tisíce ľudí v hlavnom meste Holandska sa v nedeľu vzopreli zákazu a zhromaždili sa na demonštrácii proti opatreniam vlády na potlačenie šíriaceho sa koronavírusu. Neskôr polícia vytlačila dav z amsterdamského námestia.

Miestna samospráva nepovolila konanie tohto zhromaždenia. Uviedla, že polícia mala indície, že niektorí demonštranti, ktorí sa chystali zúčastniť na akcii, boli „pripravení na násilie“.

Viac o téme: Koronavírus

Ešte predtým, ako polícia zasiahla proti niekoľkotisícovému davu, niektorí účastníci rozvinuli transparenty, na ktorých boli nápisy ako „Menej represií, viac starostlivosti“, „Sloboda“ či „Nie je to o víruse, ale o kontrole“.

V Holandsku momentálne až do 14. januára platí celoštátny lockdown. Sedemdňová incidencia sa v priebehu ostatného týždňa mierne znížila na 85,55 nakazených koronavírusom na 100-tisíc obyvateľov, a to napriek tomu, že vysoko nákazlivý variant omikron sa medzičasom v Holandsku stal dominantným.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk – V Amsterdame napriek zákazu protestovali tisíce ľudí, v Holandsku platí celoštátny lockdown © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu