NAČÍTAVAM

Type to search

PSYCHOHYGIENA

V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená, rodičia pochádzajú z Indie

Sita
Share

Každé narodenie mláďaťa je v zoologických záhradách považované za mimoriadny úspech. Tá z Berlína sa teší o to viac, že sa páru z Indie narodilo mláďa pandy červenej.

V berlínskej zoo sa narodila vzácna panda červená (Ailurus fulgens). Stalo sa tak len niekoľko mesiacov po tom, ako do hlavného mesta Nemecka previezli jej rodičov z Indie. Vo štvrtok o tom informovali zástupcovia zoo Tierpark.

Mláďa našli v klietke jeho matky 6. júna a v súčasnosti je veľké asi ako morča domáce. Pohlavie zatiaľ nie je známe a premýšľajú nad menom pre nový prírastok. V rámci medzinárodného programu na ochranu pandy červenej je to už desiate mláďa narodené v Berlíne.

Prečítajte si aj: Zoologická záhrada Bojnice chová zaujímavé zvieratá, niektoré druhy majú vzácne poruchy sfarbenia

PODPORTE združenie Akčné ženy a podnikanie žien na Slovensku 

Tento druh pôvodne pochádza z východnej časti Himalájí a juhozápadnej Číny.

Rodičmi sú šesťročná Shine a o rok mladší Joel a v novom prostredí sa cítia dobre. Som veľmi rád, že sa tu táto dvojica dobre zabývala,” vyhlásil riaditeľ zariadenia Andreas Knieriem a dodal, že vďaka novému prírastku zvýšia informovanosť o ochrane tohto ohrozeného druhu.

Pozrite si: Holandská zoologická záhrada má nový prírastok, mláďa priviedla na svet samica pandy veľkej

Pandu budú môcť návštevníci a návštevníčky vidieť zrejme v septembri, keď opustí matkinu klietku a začne skúmať vonkajšie priestory.

Zdroj: Webnoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy

Zanechaj nám svoj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X