V Bisajskom zálive došlo k masívnemu úhynu rýb, Francúzsko a EÚ zahájilo vyšetrovanie (video)

6.2.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsko a Európska únia vyšetrujú množstvo uhynutých rýb v Biskajskom zálive. Podľa environmentálnej skupiny Sea Shepherd, ktorá na uhynuté ryby upozornila, ich môže byť približne 100-tisíc.

Roztrhnutá rybárska sieť

Francúzska ministerka pre námorné záležitosti Annick Girardinová na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedla, že nariadila národnému centru pre dohľad nad rybolovom, aby celý incident prešetrilo.

Združenie zastupujúce loď Margiris registrované v Litve, ktorá ryby ulovila, medzitým vo svojom vyhlásení uviedlo, že ryby boli vo štvrtok „nedobrovoľne vypustené do mora“ z dôvodu roztrhnutia siete vlečného plavidla. „Takáto nehoda je ojedinelý prípad a v tomto prípade bola spôsobená nečakane veľkým množstvom ulovených rýb,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Nechcené ryby

Skupina Sea Shepherd však položila otázku, či to bola naozaj nehoda, alebo úmyselné vypustenie nechcených rýb. Vyzýva preto na väčšiu kontrolu morí, najmä veľkých plavidiel s vlečnými sieťami.

Viac k témam: Rybárska loď, Úhyn rýb, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bisajskom zálive došlo k masívnemu úhynu rýb, Francúzsko a EÚ zahájilo vyšetrovanie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.