V boji s koronavírusom pomáhajú milióny z eurofondov, Remišová vidí ich reálny účinok

19.1.2021 (Webnoviny.sk) – Financie z eurofondových operačných programov vo výške 1,1 miliardy eur určené na zmiernenie dopadov pandémie koronavírusu reálne pomáhajú Slovensku. Myslí si to vicepremiérka Veronika Remišová, ktorá ešte v apríli 2020 navrhla vláde schválenie presunu vyše miliardy eur na pomoc v boji s pandémiou.

Podľa Remišovej do systému zdravotnej starostlivosti išlo z presunutých eurofondov celkovo 204,3 milióna eur. Z týchto peňazí sa momentálne financuje liečba, diagnostika a prevencia ochorenia COVID-19, mobilné odberové miesta, vybavenie ambulancií, ochrana pracovníkov v prvej línii či nákup zariadení na pľúcnu ventiláciu.

Viac o téme: Koronavírus

“Pri rokovaniach s Európskou komisiou som zdôrazňovala predovšetkým potrebu čo najväčšej flexibility pri presúvaní európskych zdrojov medzi jednotlivými operačnými programami a fondami, čo sa nám aj podarilo dosiahnuť. Vďaka tomu sme nezazmluvnené zdroje z eurofondov mohli rýchlo nasmerovať tam, kde ich skutočne potrebujeme. V prvom rade na podporu zdravotníctva, na udržanie zamestnanosti a na pomoc ľudom,“ zdôraznila prostredníctvom sociálnych sietí vicepremiérka Veronika Remišová.

Viac k témam: eurofondy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V boji s koronavírusom pomáhajú milióny z eurofondov, Remišová vidí ich reálny účinok © SITA Všetky práva vyhradené.