V bratislavskom štúdiu L+S čoskoro začne Festival českého divadla, prinesie niekoľko predstavení

26.10.2021 (Webnoviny.sk) – Štvrtý ročník Festivalu českého divadla sa v bratislavskom štúdiu L+S začne vo štvrtok 4. novembra. Počas siedmich večerov ponúkne produkciu šiestich českých divadiel so svojimi predstaveniami.

Úvod festivalu odštartuje Divadlo Járy Cimrmana s hrou Hospoda na mítince so Zdeňkom Svěrákom. Petr Kostka, Jaroslav Satoranský a Miroslav Vladyka sa predstavia v komédii Hrdinové v réžii Petra Slavíka. Hrať sa bude napríklad aj hra Trhni si, otče od dramatika Petra Quiltera. Predstaví sa aj Divadlo Bolka Polívky.

Súčasťou festivalu bude aj výstava Odkaz Václava Havla v tvorbe mladých grafikov, ktorá má pripomenúť 85. nedožité narodeniny prvého ponovembrového československého prezidenta a zároveň aj desiate výročie jeho úmrtia. Vystavené diela sú súčasťou celku, ktorý bol prvýkrát prezentovaný ešte v roku 2019.

Festival českého divadla je realizovaný pod záštitou Veľvyslanectva Českej republiky na Slovensku a v spolupráci s Českým centrom v Bratislave a Klubom občanov ČR na Slovensku.

Viac k témam: Festival českého divadla, Štúdio L+S
Zdroj: Webnoviny.sk – V bratislavskom štúdiu L+S čoskoro začne Festival českého divadla, prinesie niekoľko predstavení © SITA Všetky práva vyhradené.