V Čechách stúpol počet nezamestnaných, v júni tak bolo najviac ľudí bez práce od februára 2018

7.7.2020 (Webnoviny.sk) – Počet nezamestnaných v Českej republike v júni medzimesačne vzrástol o takmer 3 500 a medziročne o takmer 74-tis. na 269 637. V krajine tak minulý mesiac bolo najviac ľudí bez práce od februára 2018. Miera nezamestnanosti v Česku v júni stúpla na 3,7 percenta z májovej úrovne 3,6 percenta.

V júni minulého roka pritom bola iba vo výške 2,6 percenta. Informoval o tom v utorok Úrad práce ČR, ktorý poznamenal, že nezamestnanosť v krajine je najnižšia v rámci celej Európskej únie.

Hlavný ekonóm Czech Fund Lukáš Kovanda však predpokladá, že počas leta a na jeseň sa v krajine dá očakávať postupný rast miery nezamestnanosti, a to najprv na šesť percent a v záverečnom kvartáli až na osem percent.

„To preto, že sa bude postupne končiť platnosť opatrení zavádzaných na podporu ekonomiky a udržanie zamestnanosti počas kornavírusovej krízy,“ dodal Kovanda.

Viac k témam: miera nezamestnanosti, nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – V Čechách stúpol počet nezamestnaných, v júni tak bolo najviac ľudí bez práce od februára 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.