V centre Prahy zasahovala polícia, v klube sa konala tajná párty so stovkami hostí

28.11.2020 (Webnoviny.sk) – Pražskí policajti v noci na sobotu obsadili v centre českej metropoly tajne otvorený klub, v ktorom sa napriek pandemickým obmedzeniam zabávali stovky ľudí. Ako uviedol web TV Nova, počas razie zadržali približne 10 ľudí.

Nelegálna akcia na Anenskej ulici sa začala okolo 22.00 hod., záujemcovia sa o jej konaní dozvedeli prostredníctvom súkromného profilu na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

Tam dostali inštrukcie v angličtine a heslo, ktorým sa museli preukázať pri vstupe. Priamo ku vchodu, kde zaplatili vstupné od 100 do 300 korún, mohli prísť maximálne v štvorčlennej skupinke, aby nepútali pozornosť okolia.

„Popíjali sme a bavili sa. Kto mal rúško, mal ho stiahnuté pod bradu. Predsa na tajnej párty nebudete nosiť rúško,“ uviedla nemenovaná návštevníčka. Podľa nej sa v klube nachádzalo 200 až 300 hostí, prevažne cudzincov.

Približne o polnoci prišli pred klub desiatky policajtov. Prevádzka klubu ich nechcela pustiť dnu, a tak vyrazili vstupné dvere pomocou baranidla. Prítomných hostí pravdepodobne neminú niekoľkotisícové pokuty, usporiadateľom dokonca hrozia až miliónové sankcie.

Viac k témam: česká polícia, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku, pandemické opatrenia, policajná razia, rúška
Zdroj: Webnoviny.sk – V centre Prahy zasahovala polícia, v klube sa konala tajná párty so stovkami hostí © SITA Všetky práva vyhradené.