V Česku v rámci kampane Dárek pro Putina vyzbierali milióny na tank pre Ukrajinu

0
V Česku v rámci kampane Dárek pro Putina vyzbierali milióny na tank pre Ukrajinu

3.10.2022 (Webnoviny.sk) – V Česku sa v rámci kampane Dárek pro Putina podarilo vyzbierať 33 miliónov korún na tank pre Ukrajinu. Na zaobstaranie modernizovaného tanku T-72 Avenger prispelo 11 288 darcov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Stroj dostal meno Tomáš, čo odkazuje na prvého československého prezidenta Tomáša Garrigua Masaryka. Informuje o tom spravodajský portál Novinky.cz.

Kampaň garantovalo české ministerstvo obrany. Ministerka obrany Jana Černochová všetkým darcom po vybraní potrebných financií poďakovala v liste, v ktorom pripomenula, že ruský prezident Vladimir Putin oslávi čoskoro narodeniny a takýto „poriadny dar“ si zaslúži.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V rámci kampane Dárek pro Putina už skôr vybrali peniaze na drony a prispieť možno aj na drobný spotrebný materiál pre vojakov. Ďalším cieľom kampane, ktorú na jar odštartoval Dalibor Deděk, je munícia pre tanky T-72, ale aj pre raketomety RM-70, húfnice a mínomety.

Viac k témam: Kampaň Dárek pro Putina, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – V Česku v rámci kampane Dárek pro Putina vyzbierali milióny na tank pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu