V Gange plávali desiatky mŕtvych tiel, špekuluje sa o obetiach koronavírusu

0
V Gange plávali desiatky mŕtvych tiel, špekuluje sa o obetiach koronavírusu

11.5.2021 (Webnoviny.sk) – Po prúde rieky Gangy vo východnej Indii plávali desiatky mŕtvych tiel. V utorok o tom informovali miestne úrady s tým, že zatiaľ neurčili príčinu úmrtia zosnulých. Podľa predstaviteľov štátu Bihár, zdravotníci, ktorí pracovali počas celej noci z pondelka na utorok, vytiahli z vody 71 tiel.

Obrázky na sociálnych médiách vyvolali v krajine rozhorčenie a tiež špekulácie, že to mohli byť obete ochorenia COVID-19. Úrady, ktoré v utorok vykonali posmrtné prehliadky, však pre štádium rozkladu tiel nemohli stanoviť príčinu smrti.

Viac o téme: Koronavírus

Ďalšie telá sa na rieke objavili v utorok v susednom štáte Uttarpradéš. Na mieste, kde rieka mŕtvoly vyniesla k brehu, asi 50 kilometrov od pondelkového incidentu, sa zhromaždili policajti i dedinčania. „Snažíme sa zistiť, odkiaľ sa tie telá berú. Ako sa sem dostali?,“ vyjadril sa jeden z miestnych predstaviteľov.

Jeden z obyvateľov povedal, že dedinčania nemajú dostatok dreva na to, aby dokázali telá spopolniť. „Pre nedostatok dreva pochovávajú mŕtvych vo vode. Do vody pochovali mŕtvych z asi 12 – 13 dedín,“ dodal.

Indické štáty Bihár a Uttarpradéš zažívajú nárast prípadov ochorenia COVID-19. V utorok krajina celkovo zaznamenala ďalších takmer 390-tisíc nakazených a 3 876 súvisiacich úmrtí. Celkovo patrí Indii druhá priečka v počte potvrdených prípadov na svete a tretia v počte úmrtí, keď oficiálne registruje takmer 23 miliónov nakazených a 250-tisíc mŕtvych. Experti však predpokladajú, že oba údaje sú výrazne podhodnotené.

Viac k témam: COVID-19, Ganga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Gange plávali desiatky mŕtvych tiel, špekuluje sa o obetiach koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu