V Holandsku zastrelili známeho investigatívneho žurnalistu, venoval sa najmä témam podsvetia

0
V Holandsku zastrelili známeho investigatívneho žurnalistu, venoval sa najmä témam podsvetia

7.7.2021 (Webnoviny.sk) – V centre holandskej metropoly Amsterdam v utorok večer zastrelili známeho investigatívneho žurnalistu Petra R. de Vriesa. Novinár bol populárny predovšetkým pre svoje nebojácne príspevky o holandskom podsvetí.

De Vriesa zastrelili krátko po tom, ako sa zúčastnil na pravidelnej televíznej šou. V nemocnici bojoval o život, no napokon podľahol zraneniam. „Bol spáchaný brutálny a zbabelý zločin. Peter R. de Vries je pre nás všetkých národným hrdinom, neobvykle odvážnym novinárom neúnavne hľadajúcim spravodlivosť,“ povedala počas narýchlo zvolanej tlačovej konferencie starostka Amsterdamu Femke Halsema.

Podľa policajného prezidenta Franka Paauwa zadržali dvoch podozrivých vrátane strelca. Dolapili ich na diaľnici asi 50 kilometrov južne od mesta. Neskôr v Amsterdame zatkli tretieho podozrivého.

Dočasný predseda vlády Mark Rutte označil streľbu na 64-ročného De Vriesa za „šokujúcu a nepochopiteľnú“. „Bol to útok na odvážneho novinára a tiež útok na slobodnú žurnalistiku, ktorá je taká dôležitá pre našu demokraciu, náš ústavný štát a našu spoločnosť,“ uviedol Rutte.

Viac k témam: streľba, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – V Holandsku zastrelili známeho investigatívneho žurnalistu, venoval sa najmä témam podsvetia © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie