V Hriňovej vybudujú mestské zariadenie pre seniorov za takmer 1,7 milióna eur

0
V Hriňovej vybudujú mestské zariadenie pre seniorov za takmer 1,7 milióna eur

3.1.2022 (Webnoviny.sk) – V aktuálnom komunitnom pláne sociálnych služieb mesta Hriňová predstavili občanom zámer vybudovať a zriadiť mestské zariadenie pre seniorov s dostatočnou kapacitou. Ako v novoročnom príhovore uviedol primátor mesta Stanislav Horník, v priebehu minulého roka bola verejnosti na pripomienkovanie predložená aj architektonická štúdia na výstavbu Zariadenia pre seniorov Hriňová – Blato.

Rozširovanie kapacít

Predpokladané odhadované investičné náklady na výstavbu sú vo výške 1 658 000 eur bez dane z pridanej hodnoty. Projekt bude financovaný prostredníctvom Štátneho fondu rozvoja bývania.

„Popri existujúcich zariadeniach pobytových sociálnych služieb v našom meste, ktorých zriaďovateľom je samosprávny kraj a tiež nezisková organizácia, sa aj mesto chce podieľať na rozšírení kapacít pre odkázaných seniorov,“ objasňuje primátor.

Dodal, že zariadenie sa bude rozširovať formou prístavby a prestavby existujúceho nevyužívaného objektu bývalej školy v Hriňovej – miestna časť Blato, ktorej vlastníkom je mesto Hriňová.

Objekt sa nachádza v pokojnej časti mesta, v riedko zastavanom území, v mierne svažitom teréne, dopravne prístupné z miestnej verejnej komunikácie. Zariadenie je navrhnuté ako bezbariérové.

Nové priestory pre klientov

V rámci štúdie sú vytvorené priestorové podmienky pre ubytovanie v dvojlôžkových a jednolôžkových izbách s vlastným hygienickým zariadením pre 25 klientov. Uvažovaný počet pracovných úväzkov v zariadení je 15.

Pôvodný klasický murovaný objekt školy bol postavený v roku 1932. „Z dôvodu naplnenia hlavných priorít a opatrení Komunitného plánu sociálnych služieb je prestavba objektu bývalej školy riešená nielen v pôvodnom objeme historickej budovy, ale navrhnutá je aj nová prístavba, v ktorej je umiestnené ubytovanie klientov zariadenia pre seniorov a ďalšie prevádzkové priestory,“ dodáva Horník.

Viac k témam: Seniori, Štátny fond rozvoja bývania, Zariadenie pre seniorov
Zdroj: Webnoviny.sk – V Hriňovej vybudujú mestské zariadenie pre seniorov za takmer 1,7 milióna eur © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu