Domov Správy Slovensko V jednej z košických škôl pribudol nový 200-metrový atletický ovál za takmer...

V jednej z košických škôl pribudol nový 200-metrový atletický ovál za takmer 190-tisíc eur (foto)

5.9.2020 (Webnoviny.sk) – Mesto Košice vybudovalo nový 200-metrový atletický ovál nachádzajúci sa v areáli školy ZŠ Družicová. Stavbu za takmer 190-tisíc eur uskutočnilo zo svojho rozpočtu a verejným obstarávaním sa podarilo usporiť 38-tisíc eur. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Takáto investícia bola v strategickom a koncepčnom zámere rozvoja školy. Veľmi ma teší, že po schválení zastupiteľstvom a odobrení primátorom sme sa dopracovali k tomuto krásnemu športovému areálu. Vybudoval sa nový atletický ovál s integrovaným pieskoviskom pre skok do diaľky a trojskok. Máme tu aj nové zavlažovanie a osvetlenie, vďaka ktorému je možné ovál využívať aj pri zníženej viditeľnosti po večeroch. Môže tak slúžiť pre našich žiakov, ale aj pre ďalších mladých športovcov,“ uviedol riaditeľ ZŠ Družicová Jozef Varga.

Na otvorení areálu sa zúčastnil aj minister školstva Branislav Gröhling (SaS). „Naše ministerstvo chce podporovať samosprávy tým, že im na výstavbu a rekonštrukciu športovej infraštruktúry poskytneme finančné prostriedky. Dúfam, že spoločne budeme čoraz častejšie otvárať takéto športoviská,“ vyhlásil Gröhling.

Primátor Jaroslav Polaček (nezávislý) zdôraznil, že mesto Košice dáva ročne takmer polovicu zo svojho rozpočtu do školstva a vzdelávania. Pripomenul, že tento rok bolo v meste naplánovaných 91 investičných akcií za takmer štyri milióny eur, ktoré prispejú k zlepšenia kvality vyučovacieho procesu, ale aj k modernizácií budov, striech alebo okien.

Aj s pánom ministrom sme sa zhodli, že namiesto nejakého megalomanského projektu je lepšie zrealizovať niekoľko menších, ktoré využije viac detí. Tešíme sa aj z podpory ministerstva školstva, ktorá nám prisľúbilo pomoc pri takýchto investíciách a pri modernizáciách školských budov,“ dodal primátor.

Viac k témam: financovanie, športový areál, základná škola
Zdroj: Webnoviny.sk – V jednej z košických škôl pribudol nový 200-metrový atletický ovál za takmer 190-tisíc eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version