V Kolumbii zadržali vodcu najväčšieho drogového gangu v krajine, pri zásahu zahynul policajt

0
V Kolumbii zadržali vodcu najväčšieho drogového gangu v krajine, pri zásahu zahynul policajt

24.10.2021 (Webnoviny.sk) – Bezpečnostné sily Kolumbie zatkli najhľadanejšieho obchodníka s drogami v krajine a vodcu najväčšieho kolumbijského zločineckého gangu. Daira Antonia Úsugu, ktorý je lepšie známy pod menom Otoniel, zadržali v sobotu počas spoločnej operácie armády, letectva a polície.

Kolumbijská vláda ponúkala za informácie o mieste jeho pobytu 800-tisíc dolárov a USA za jeho chytenie vypísali odmenu päť miliónov dolárov. Informuje o tom portál bbc.com.

Zatkli ho vo vlastnom sídle

Zadržanie Otoniela v televíznom prejave ocenil kolumbijský prezident Iván Duque. „Ide o najväčší úder pašovaniu drog v našej krajine v tomto storočí,“ povedal.

„Tento úder je porovnateľný len s pádom Pabla Escobara v 90. rokoch minulého storočia,“ dodal. Otoniela zatkli v jeho vidieckom úkryte na severozápade Kolumbie neďaleko hraníc s Panamou.

Drogy pašoval do USA

Prezident uviedol, že počas operácie zomrel jeden policajt. Kolumbijská armáda neskôr zverejnila fotografiu, na ktorej vojaci strážia Otoniela s putami na rukách. V minulosti Kolumbia podnikla niekoľko neúspešných operácií na zadržanie Otoniela, na ktorých sa podieľali tisíce policajtov.

Otoniel sa stal šéfom kartelu Clan del Golfo po tom, ako polícia pred takmer desiatimi rokmi zabila jeho brata, ktorý bol predošlým vodcom gangu. Otoniel čelí viacerým stíhaniam, vrátane stíhania za pašovanie kokaínu do USA a za vraždy policajtov.

Viac k témam: drogový gang, Drogy, Pašovanie drog, Polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – V Kolumbii zadržali vodcu najväčšieho drogového gangu v krajine, pri zásahu zahynul policajt © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu