V Lomničke je pre COVID-19 v izolácii viac ako 100 ľudí, obyvateľov čaká skríningové testovanie

12.2.2021 (Webnoviny.sk) – V obci Lomnička v okrese Stará Ľubovňa je v izolácii či karanténe približne 120 jej obyvateľov. V stredu tam testovali PCR testami úzke kontakty pozitívnych z druhého celoplošného testovania. Ako ďalej agentúru SITA informovala regionálna hygienička Mária Mancalová, zo 46 testovaných ľudí bolo osem pozitívnych.

Viac o téme: Koronavírus

„Ešte stále sa bude počas oboch dní víkendu vykonávať celoplošné skríningové testovanie. Počkáme si na výsledky a na základe toho vydáme odporúčanie ako ďalej,“ povedala.

Majú za sebou dve kolá testovania

V obci s približne 3 200 obyvateľmi sa podľa hygieničky vyskytlo za krátky čas viac prípadov ochorenia COVID-19. Obyvatelia majú za sebou dve kolá celoplošného skríningového testovania.

V prvom kole bolo otestovaných 1 260 ľudí, z toho bolo 51 pozitívnych. V rámci druhého otestovali 1 002 obyvateľov bolo pozitívnych 21 obyvateľov, čo predstavuje mieru pozitivity 2,09 percenta.

Situácia v okrese je priaznivá

Podľa informácií zo začiatku týždňa sa u približne 50 percentách vzoriek z okresu Stará Ľubovňa potvrdil variant podobný britskej mutácii. Napriek ohnisku v Lomničke ostáva okres v tmavoružovej farbe.

„Epidemická situácia na území okresu je priaznivá, na obdobie budúceho týždňa bol opätovne potvrdený druhý stupeň varovania,“ dodala Mancalová.

Viac k témam: COVID-19, izolácia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Lomničke je pre COVID-19 v izolácii viac ako 100 ľudí, obyvateľov čaká skríningové testovanie © SITA Všetky práva vyhradené.