V Lučenci rozdali prvé pokuty ľuďom, ktorí odignorovali povinne nariadenú karanténu

V Lučenci a okolí má aktuálne nariadenú povinnú karanténu 208 obyvateľov. Ako agentúru SITA informoval Andrej Barančok poverený externou komunikáciou mesta. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Lučenci za jej nedodržanie už musel pristúpiť k prvým sankciám.

Trom osobám vyrubili pokutu po 250 eur. Mesto na pondelkovom zasadnutí krízového štábu rozhodlo o otvorení zberného dvora za prísnych hygienicko-epidemiologických opatrení.

Prezidentka Čaputová sa zaujíma o ekonomické dopady koronavírusu, hovorila s ministrom financií

Mesto vyzýva k dodržiavaniu opatrení

Mesto Lučenec vyzýva všetkých rodičov budúcich prvákov, aby svoje dieťa zapísali do prvého ročníka elektronicky a vyhli sa tak možnému riziku.

„Ak sa nedá dieťa zapísať elektronicky, môžu tak zákonní zástupcovia urobiť aj osobne, avšak pri dodržaní všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení. Zápisy budú od 15. do 30. apríla,“ informuje samospráva s tým, že každá škola si v tomto časovom období vyberie dva dni, počas ktorých bude možný osobný zápis, avšak bez prítomnosti dieťaťa.

Poskytovanie dávky v nezamestnanosti počas koronakrízy sa predĺži, zmeny čakajú aj Zákonník práce

Výučba prebieha online

Radnica tiež informuje rodičov detí, že od apríla sú až do odvolania zrušené poplatky za stravu v materských a základných školách zriadených mestom.

Platby za mesiac marec zostávajú na účte a budú následne zúčtované na konci školského roka. Vyučovanie v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta prebieha online, alebo pomocou pracovných listov, ktoré pomáhajú roznášať aj komunitné pracovníčky.

Chcete si objednať donášku potravín? Urobili sme prehľad!

Zdroj: Webnoviny.sk