V Nemecku znepokojujúco pribúdajú nové prípady koronavírusu, situácia znepokojuje aj Merkelovú

22.7.2021 (Webnoviny.sk) – Nové prípady ochorenia COVID-19 v Nemecku znovu znepokojujúco stúpajú, varovala kancelárka Angela Merkelová. Zároveň vyzvala zdráhajúcich sa občanov, aby sa nechali zaočkovať, a zaočkovaných, aby ich presvedčili.

Miera nákazy v Nemecku je v porovnaní s ďalšími európskymi štátmi nízka, ale od 6. júla, keď predstavovala necelých päť nových prípadov na 100-tisíc obyvateľov za týždeň, neustále stúpa. Za nárastom je nákazlivejší delta variant koronavírusu, ktorý je v krajine už dominantný. Vo štvrtok bola miera nákazy na úrovni 12,2 prípadu.

Kľúčom je očkovanie

Čísla rastú „znepokojujúcou rýchlosťou. Máme exponenciálny rast,“ povedala Merkelová novinárom v Berlíne. Nemci by podľa nej mali naďalej dodržiavať pravidlá sociálneho odstupu a nosenie rúšok, ale „všetci vieme, že kľúčom k prekonaniu pandémie, jediným spôsobom, je očkovanie“.

Viac o téme: Koronavírus

To podľa nej umožní krajine vyrovnať sa s vyšším počtom prípadov počas „črtajúcej sa štvrtej vlny“ bez zaťaženia systému zdravotnej starostlivosti.

Miera očkovania sa spomalila

„Všetci chceme naspäť svoju normálnosť. Sami ju však nedostaneme späť, len ako komunita. Preto potrebujeme značne väčšiu ochranu z očkovania,“ vyhlásila tiež Merkelová. Každé zaočkovanie je malý krok k normálnemu životu a prispieva k ochrane blízkych, dodala.

Jednu dávku vakcíny proti COVID-19 dostalo do štvrtka viac ako 60 percent nemeckej populácie. Plne zaočkovaných je 48 percent obyvateľov Nemecka. Miera očkovania sa však v ostatných týždňoch spomalila, aj napriek tomu, že infekcie sú na vzostupe.

Viac k témam: Koronavírus, očkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Nemecku znepokojujúco pribúdajú nové prípady koronavírusu, situácia znepokojuje aj Merkelovú © SITA Všetky práva vyhradené.