V prípade nezvestnej Madeleine McCannovej majú novú svedkyňu, podozrivého možno videla s komplicom

29.8.2020 (Webnoviny.sk) – Kriminalistom, ktorí vyšetrujú prípad Madeleine McCannovej, sa ozvala nová svedkyňa. Tá podľa britského webu thesun.co.uk tvrdí, že hlavného podozrivého Christiana B. videla s blonďavým mužom.

V roku 2017 ho zatkli portugalskí policajti, keď sa odhaľoval pred štyrmi deťmi v parku. Spomenutá svedkyňa ho v deň zatknutia zahliadla práve s možným komplicom. Práve v Praia da Luz, kde bolo dievčatko na dovolenke s rodičmi, dve sestry niekoľko hodín pred jej zmiznutím videli dvojicu podozrivých blonďavých mužov.

Dievčatko sa doteraz nenašlo

Madeleine zmizla večer 3. mája 2007 krátko pred svojimi štvrtými narodeninami z apartmánu v dovolenkovom stredisku Praia da Luz, zatiaľ čo jej rodičia s priateľmi večerali v neďalekom tapas bare.

Jej zmiznutie bolo silno medializované a spustilo rozsiahlu a nákladnú pátraciu operáciu naprieč Európou, doteraz však bezvýsledne.

Podľa polície je Madeleine mŕtva

Nemeckí prokurátori začiatkom júna oznámili, že Madeleine McCannová je “pravdepodobne” mŕtva. Zároveň uviedli, že v súvislosti s prípadom vyšetrujú 43-ročného Nemca pre podozrenie z vraždy. Podozrivý, ktorého nemecké médiá identifikovali ako Christiana B., si momentálne odpykáva väzenský trest.

Christian B. sa údajne zdržiaval v rovnakej oblasti v Portugalsku, kde Madeleine naposledy videli. Muž údajne pracoval v stravovacích službách, má však na svedomí tiež krádeže v hoteloch a dovolenkových strediskách a obchodoval aj s drogami.

Hlavný podozrivý si už odpykáva dlhý trest

“Predpokladáme, že dievča je mŕtve. V prípade podozrivého hovoríme o sexuálnom predátorovi, ktorého už usvedčili zo zločinov voči malým dievčatkám a už si odpykáva dlhý trest,” uviedol Hans Christian Wolters z kancelárie verejného prokurátora z Braunschweigu v spolkovej krajine Dolné Sasko.

Metropolitná polícia Londýna, ktorá spolupracuje s nemeckou a portugalskou políciou, uviedla, že Madeleine naďalej registrujú ako “nezvestnú osobu”, pretože nemajú “definitívny dôkaz” o tom, či je živá alebo mŕtva.

Dohady o “novej” rodine v Nemecku

Nedávno sa však začali šíriť dohady, že Madeleine McCannová môže byť stále nažive, rozpráva po nemecky a s “novou” nemeckou rodinou býva približne 40 kilometrov od Algarve. Istá Portugalčanka tvrdí, že pred štyrmi rokmi stretla v supermarkete v Gale neďaleko Albufeiry dospievajúce dievča s charakteristickou črtou, ktorú mala aj Madeleine – škvrnou v pravom oku.

“Jej oči neboli úplne modré, skôr zelené. Škvrna v jej pravom oku bola jasne viditeľná. Som si istá tým, čo som videla. Boli to svetlo sfarbené oči s rovnakou vadou, akú mala Maddie. Stála po mojej pravici a hovorila s inou dievčinou po nemecky,” citoval slová Portugalčanky britský web Daily Mail, ktorý dodáva, že spomenutá porucha očí známa ako Coloboma sa vyskytuje u jedného z 10-tisíc narodených detí.

Viac k témam: páchateľ, únos dieťaťa, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade nezvestnej Madeleine McCannovej majú novú svedkyňu, podozrivého možno videla s komplicom © SITA Všetky práva vyhradené.