Shiffrinová na olympiáde nedokončila ani kombináciu, zlato získala Gisinová a Ledecká skončila štvrtá

0

17.2.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska dominancia v zjazdovom lyžovaní na zimných olympijských hrách v Pekingu má ďalší – už piaty zlatý diel. Alpskú kombináciu žien vyhrala Michelle Gisinová a obhájila svoj olympijský titul spred štyroch rokov z Pjongčangu.

Viac o téme: Zimná olympiáda 2022 v Pekingu

Gisinová v súčte zjazdu a slalomovej jazdy zvíťazila s náskokom 1,05 s pred krajankou Wendy Holdenerovou a 1,85 s pred Taliankou Federicou Brignoneovou. Bez medaily na štvrtom mieste skončila Češka Ester Ledecká.

Shiffrinová opäť nedokončila

Preteky dokončilo iba 14 z pôvodného počtu 26 pretekárok. Nebola medzi nimi Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá po piatom mieste v zjazde nedokončila svoju slalomovú jazdu.

Veľká favoritka na zisk zlatej medaily predtým predčasne ukončila svoje nádeje aj v obrovskom slalome a slalome, jej najlepším umiestnením z aktuálnej čínskej zimnej olympiády zostáva deviate miesto zo super G.

Vlhová dala prednosť zdraviu

Slovenka Petra Vlhová pôvodne patrila medzi favoritky kombinácie, ale napokon do súťaže všestrannosti nenastúpila.

Dvojnásobná strieborná medailistka v tejto disciplíne na majstrovstvách sveta a čerstvá olympijská šampiónka v slalome dala prednosť oddychu a doliečeniu zranenia a už sa aj vrátila z Pekingu na Slovensko.

Suverénni Švajčiari

Švajčiari suverénne ovládli súťaže v zjazdovom lyžovaní na ZOH 2022. Možno to tvrdiť už pred záverečnou tímovou súťažou, ktorá príde na rad v sobotu 19. 2. aj za účasti Slovenska. V desiatich pretekoch švajčiarski lyžiari vybojovali deväť medailí, z toho päť zlatých (5-1-3).

Zásluhou Beata Feuza a Corinne Suterovej (obaja zjazd), Marca Odermatta (obrovský slalom), Lary Gutovej-Behramiovej (super G) a Michelle Gisinovej (alpská kombinácia) ovládli štyri z piatich individuálnych disciplín alpského lyžovania. Iba slalom odolal švajčiarskemu náporu, vyhrali ho Slovenka Petra Vlhová a Francúz Clément Noel.

Viac k témam: Petra Vlhová na ZOH 2022 v Pekingu, Zimná olympiáda v Pekingu 2022
Zdroj: Webnoviny.sk – Shiffrinová na olympiáde nedokončila ani kombináciu, zlato získala Gisinová a Ledecká skončila štvrtá © SITA Všetky práva vyhradené.