V spoločnosti rastie extrémizmus, povedal minister Gajdoš počas výročia oslobodenia Zlatých Moraviec

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) poukázal na nebezpečenstvo súčasného nárastu extrémizmu vo svete, ale aj na Slovensku.

 Ľudia si zakrýva oči pred realitou

Urobil tak v sobotu v Zlatých Moravciach, kde si pripomenul 74. výročie oslobodenia tohto mesta spod nacistickej okupácie. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

„Nepísanými synonymami slova vojna sú smrť, krutosť a utrpenie. Najmä v kontexte dneška, keď v spoločnosti opäť rastie extrémizmus a množstvo ľudí si zakrýva oči pred realitou možnosti “hnedého” Slovenska, je čas sa nad tým zamyslieť. Toto predsa skutočne nechceme,“ uviedol minister Gajdoš.

Vzdali hold hrdinovi

Zároveň pri príležitosti sobotňajšej spomienky na oslobodenie mesta vyzval aj obyvateľov mesta Zlaté Moravce, aby vzdali hold hrdinovi 2. svetovej vojny generálovi Milanovi Píkovi, ktorý zomrel v stredu v Bratislave vo veku 96 rokov. Bol jedným z posledných žijúcich československých dôstojníkov, ktorí bojovali v britskom Kráľovskom letectve.

Zlaté Moravce boli počas 2. svetovej vojny okupované nemeckými jednotkami a niekoľkokrát bombardované. Oslobodené boli 28. marca 1945 o 11:00 vojskami sovietskeho 2. ukrajinského frontu počas Bratislavsko-brnianskej operácie. V meste a jeho okolí pripomínajú historické udalosti spojené s národným bojom za oslobodenie dva pamätníky, ktoré sú zároveň národnými kultúrnymi pamiatkami.

Viac k témam: extrémizmus, SNS Slovenská národná strana
Zdroj: Webnoviny.sk – V spoločnosti rastie extrémizmus, povedal minister Gajdoš počas výročia oslobodenia Zlatých Moraviec © SITA Všetky práva vyhradené.