Domov Správy Slovensko V U. S. Steel Košice sa rozhodli predĺžiť testovanie do konca týždňa

V U. S. Steel Košice sa rozhodli predĺžiť testovanie do konca týždňa

11.1.2021 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť U. S. Steel Košice (USSK) sa rozhodla víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré organizovalo mesto Košice, predĺžiť do konca tohto týždňa. Informoval o tom hovorca USSK Ján Bača.

Časy testovania sa prispôsobia nástupom zmien v USSK a od utorka sa začína testovať na verejnom mieste pri Vonkajších vzťahoch od 6:30 do 11:30 a následne od 13:30 do 18:30 hod.

Viac o téme: Koronavírus

Od piatka sme v priestoroch podniku otestovali 2 522 ľudí, z toho 1 240 zamestnancov. Pozitívnych bolo celkovo 67 ľudí. Dnes sme v testovaní pokračovali a do 12:00 sme otestovali ďalších 307 ľudí. Vďaka patrí mestu za to, že zorganizovalo toto testovanie a konkrétne aj dobrovoľníkom, ktorí pracovali u nás,“ uviedol Bača.

Ako ďalej dodal hovorca spoločnosti, po víkende stúpol počet pozitívne testovaných v podniku na viac ako 200 zamestnancov. Títo ľudia ostanú podľa Baču v karanténe a zároveň sa dajú pretestovať aj ich blízke kontakty, aby sa znížilo ďalšie šírenie nákazy.

Viac k témam: Koronavírus, pandemické opatrenia, testovanie, USSK U. S. Steel Košice
Zdroj: Webnoviny.sk – V U. S. Steel Košice sa rozhodli predĺžiť testovanie do konca týždňa © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version