V Žilinskom kraji zaznamenali najvýraznejší pokles dopravnej nehodovosti

0
V Žilinskom kraji zaznamenali najvýraznejší pokles dopravnej nehodovosti

6.6.2021 (Webnoviny.sk) – Na cestách Žilinského kraja zaznamenala polícia od začiatku roka 507 dopravných nehôd. Je to o 188 nehôd menej ako v porovnateľnom období vlaňajška.

Podľa štatistík odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru SR tak dopravná nehodovosť v Žilinskom kraji zaznamenala spomedzi ôsmich slovenských krajov medziročne najvýraznejší pokles až o 27 percent.

Priaznivý vývoj dopravnej nehodovosti sa prejavuje aj v štatistikách smrteľných dopravných nehôd, keď v apríli a máji do nich nepribudol žiaden vyhasnutý ľudský život. Prvých päť mesiacov kalendárneho roka 2021 prinieslo na krajských cestách štyri smrteľné nehody, zatiaľ čo vlani o takomto čase polícia evidovala už 22 smrteľných prípadov.

Polícia na Slovensku eviduje od 1. januára do 30. mája spolu 3 861 dopravných nehôd, pri ktorých 63 ľudí zomrelo a ďalších 201 sa ťažko zranilo. Najtragickejšie sú zatiaľ cesty Nitrianskeho kraja, kde vyhaslo 15 ľudských životov, po 10 obetí evidujú v Prešovskom a Košickom kraji.

Viac k témam: dopravná akcia, dopravná nehoda, dopravná polícia, štatistiky, ŽSK Žilinský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žilinskom kraji zaznamenali najvýraznejší pokles dopravnej nehodovosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu