V Zimbabwe vyšetrujú úmrtie jedenástich slonov, prípad pripomína záhadnú smrť zvierat v Botswane

0
V Zimbabwe vyšetrujú úmrtie jedenástich slonov, prípad pripomína záhadnú smrť zvierat v Botswane

30.8.2020 (Webnoviny.sk) – V Zimbabwe vyšetrujú úmrtie 11 slonov v lese na západe krajiny. Telá našli v piatok v oblasti Pandamasue, ktorá sa nachádza medzi Národným parkom Hwange a Viktóriinými vodopádmi. Odborníci už odobrali krvné vzorky s cieľom zistiť príčinu smrti.

Slony zrejme nezabili pytliaci

Všetky slony mali kly, čo vylučuje pytliactvo. V uplynulých rokoch pytliaci v krajine otrávili desiatky slonov a ich kly následne predali na čiernom trhu.

„Príčinu smrti môžeme určiť až po testoch, no vylúčili sme otravu kyanidom,“ povedal pre AP hovorca úradov Tinashe Farawo a dodal, že v oblasti nenašli žiadne iné mŕtve zvieratá.

Záhadná smrť slonov v Botswane

Prípad pripomína nedávnu záhadnú smrť viac ako 275 slonov v susednej Botswane. Odborníci zatiaľ nevedia, prečo zvieratá zomreli, no takisto vylúčili pytliactvo a otravu.

Botswana má najväčšiu populáciu slonov na svete. Žije tam približne 156-tisíc týchto zvierat. Zimbabwe je na druhom mieste, nachádza sa tam zhruba 85-tisíc slonov. Vlani v tejto krajine zomrelo v dôsledku sucha asi 200 slonov.

Viac k témam: otrávenie, pytliaci, slony, úhyn zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – V Zimbabwe vyšetrujú úmrtie jedenástich slonov, prípad pripomína záhadnú smrť zvierat v Botswane © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu