Väčšina návštevníkov festivalu Pohoda bola zaočkovaná proti COVID-19, vykonalo sa vyše dvetisíc testov

12.7.2021 (Webnoviny.sk) – Takmer tri štvrtiny návštevníkov festivalu Pohoda tvorili zaočkovaní ľudia. V tlačovej správe to uviedla Zuzana Gergeľová zo spoločnosti Vacuumlabs, ktorá na festivale poskytovala ľuďom možnosť bezplatného testovania na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Festival sa konal od 7. do 11. júla na letisku v Trenčíne, kde bola povolená kapacita 5-tisíc divákov. Pri vstupe do areálu sa celkovo 3 866 návštevníkov a účinkujúcich preukázalo dokladom o očkovaní.

Na mieste bolo zároveň vykonaných viac ako 2 200 antigénových testov. Výskyt ochorenia COVID-19 sa nepotvrdil u žiadneho návštevníka ani účinkujúceho.

„Pre účastníkov festivalu sme pripravil jednoduchú a user-friendly webovú stránku, kde sa mohli dopredu online zaregistrovať, aby nemuseli čakať pri vstupe do areálu,” povedal Martin Vavrinčík, projektový manažér pre projekt Rýchlotest-Covid.sk.

V záujme vyššej bezpečnosti testovali účinkujúcich a personál kombináciou antigénových testov a LAMP testov. Návštevníci festivalu boli testovaní iba formou antigénových testov.

Viac k témam: COVID-19, festival, Koronavírus, Pohoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Väčšina návštevníkov festivalu Pohoda bola zaočkovaná proti COVID-19, vykonalo sa vyše dvetisíc testov © SITA Všetky práva vyhradené.