Väčšina Slovákov dodržala pandemické opatrenia počas Vianoc, viacerí odmietli osobné stretnutia

8.1.2022 (Webnoviny.sk) – Viac ako 80 percent Slovákov dodržiavalo počas novembra a decembra 2021 pandemické opatrenia stanovené pred Vianočnými sviatkami a počas nich. Viac ako 40 percent ľudí zas raz alebo viackrát odmietlo z dôvodu lockdownu osobné stretnutie alebo návštevu.

Dôkladné dodržiavanie opatrení uviedlo takmer 40 percent

Vyplýva to z prieskumu „Ako sa máte Slovensko?“ o ktorého výsledkoch informovala Michaela Lukovičová zo spoločnosti Seesame.

Viac o téme: Koronavírus

Z prieskumu, ktorý bol na vzorke tisíc obyvateľov vykonaný v dňoch 12. až 16. decembra vyplýva, že 84,4 percenta respondentov nastavené opatrenia počas novembra a decembra dodržiavali. Na desaťbodovej škále sa až 38,6 percenta respondentov zaradilo k prvým dvom bodom dôkladného dodržiavania opatrení a len 4,4 percenta ľudí sa umiestnilo na opačný pól škály.

Stretnutia najviac rušili nezaočkovaní

V čase lockdownu na konci novembra a v prvej polovici decembra 27,8 percenta ľudí nikdy neodmietlo osobné stretnutie a na schôdzku alebo na návštevu išlo. Stretnutia najviac (61,4 percenta) rušili tí, ktorí nie sú zaočkovaní, no plánujú tak urobiť. Na stretnutia vždy išli najmä tí (43,6 percenta), ktorí nie sú zaočkovaní a ani sa zaočkovať neplánujú.

Pri stretnutiach v interiéri s kamarátmi a príbuznými 35,6 percenta z tých, ktorí vravia, že opatrenia dodržiavajú, teda na desaťbodovej škále sa zaradili na hodnoty 3 až 5 a dokonca aj 19,9 percenta z tých, ktorí tvrdia, že opatrenia dodržiavajú dôkladne, rúška alebo respirátory nikdy nasadené nemali.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Prieskum, protipandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Väčšina Slovákov dodržala pandemické opatrenia počas Vianoc, viacerí odmietli osobné stretnutia © SITA Všetky práva vyhradené.