Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video)

0
Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video)

24.3.2020 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson v pondelok obmedzil pohyb obyvateľov a zatvoril väčšinu obchodov. Opatrenia majú pomôcť zastaviť šírenie koronavírusu. Z domu môžu vychádzať tí, ktorí idú do práce, lekárovi či do obchodu a všetkých vyzval, aby nenakupovali často.

Viac o téme: Koronavírus

Politik zakázal stretnutie viac ako dvoch ľudí, ktorí nežijú v jednej domácnosti, pričom v prípade potreby zakročí aj polícia. Otvorené môžu byť len obchody s „nevyhnutným tovarom“, ako napríklad predajne potravín či lekárne. Červenú dostali aj svadby a krsty, pohreby majú výnimku.

„Musím dať Britom veľmi jednoduché inštrukcie. Musíte zostať doma,“ vyhlásil premiér s tým, že opatrenia budú platné minimálne najbližšie tri týždne. Vláda už predtým zatvorila školy, bary a reštaurácie.

Please join me for an important update on #coronavirus #StayHomeSaveLives pic.twitter.com/QSlIOIaYsF— Boris Johnson #StayHomeSaveLives (@BorisJohnson) March 23, 2020

Viac k témam: britský premiér, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia pre koronavírus sprísnila opatrenia, premiér Johnson obmedzil ľuďom aj pohyb (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu