Veľká pomoc pre veterinárov: dezinfekcia Virkon od nemeckej firmy LANXESS

12.11.2020 (Webnoviny.sk) –
Virkon ničí cieľové patogény v priebehu niekoľkých sekúnd
Využíva sa vo veterinárnych ordináciách na celom svete
Nemá žiadne vedľajšie účinky na pokožku a nespôsobuje alergické reakcie

Dezinfekčné prostriedky Virkon chemickej spoločnosti LANXESS majú skvelé výsledky. Vďaka tomu sú celosvetovo žiadaným produktom na ochranu pred chorobami, ktoré spôsobujú patogénne baktérie a vírusy vo veterinárnych staniciach.

V ordináciách trpia domáce zvieratá stresom, ktorý je vyvolaný neznámym prostredím. To zvyšuje riziko infekcie. Širokopásmové dezinfekčné prostriedky Virkon umožňujú pracovníkom veterinárnych staníc dostatočne čistiť a dezinfikovať povrchy a zariadenie. Zabraňuje tak prenosu ochorení a chráni zdravie zvierat.

Vysoká účinnosť a bezpečnosť

Veterinárne ambulancie, kde sa každý deň vyskytuje veľké množstvo chorých zvierat, sú vystavené vysokému riziku infekcií. Preto sa dezinfekčný prostriedok Virkon stáva základným nástrojom biologickej bezpečnosti v uvedených zariadeniach. Jeho jedinečné zloženie ponúka širšie spektrum a vyššiu aktivitu ako v prípade iných dezinfekčných prostriedkov na trhu. Vďaka oxidačným reakciám môže Virkon zničiť cieľové patogény. Na rozdiel od chemických prístupov, ktoré používajú iné dezinfekčné prostriedky na trhu, nemá Virkon žiadne zvláštne toxikologické účinky na cieľové organizmy a je preukázané, že ničí patogény v priebehu niekoľkých sekúnd.

Nezávislé testovanie preukázalo, že Virkon je účinný proti viac ako 100 kmeňom vírusov z 22 rodín, 400 kmeňom baktérií a 60 kmeňom húb a kvasiniek. Tieto kmene, vrátane psieho parvovírusu (CPV), vírusu mačacej leukémie (FeLV) a MRSA, sú hlavnou príčinou závažných ochorení zvierat. Výsledky testovania LANXESS dokazujú vysokú účinnosť prostriedkov Virkon pri prevencii týchto ochorení.

Spoločnosť LANXESS, ktorá sa zaviazala k rozvoju chemickej bezpečnosti v celom odvetví zdravia a hygieny zvierat, vynakladá na ďalšie zdokonaľovanie dezinfekcie Virkon veľké investície. Hodnotenia ukazujú, že Virkon nemá na pokožku zvierat negatívne účinky a nespôsobuje alergie. Po zriedení 1:100 (1 %) pri pravidelnom používaní nedráždi pokožku ani oči a nie je považovaný za alergén.

Jasnejšia identifikácia, ktorá zabraňuje falšovaniu

V roku 2018 spoločnosť LANXESS po prvý krát upravila vonkajšie obaly a etikety série Virkon, ktoré dokonalo kombinujú čierne firemné logo LANXESS a žlté logo značky. Dezinfekcie Virkon sú celosvetovo veľmi obľúbené. Veľkým trhom pre tento produkt je bezpochyby Čína. Preto bola v júni 2019 značka „LANXESS“ v pravom hornom rohu štítku doplnená o názov spoločnosti v čínštine, čo tamojším užívateľom uľahčuje identifikáciu.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2018 dosiahol obrat 7,2 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 15 500 zamestnancov v 33 krajinách. Spoločnosť je zastúpená v 60 výrobných závodoch po celom svete. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

Viac k témam: dezinfekcia, LANXESS, PR, Virkon
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká pomoc pre veterinárov: dezinfekcia Virkon od nemeckej firmy LANXESS © SITA Všetky práva vyhradené.