Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

Slovensko Správy

Verejnosť rozhodne o dotáciách v Bratislavskom samosprávnom kraji, spustili hlasovanie

Zdieľať

BRATISLAVA 10. júna (WebNoviny.sk) – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustil hlasovanie, v ktorom verejnosť rozhodne o prerozdelení 255 880 eur z jeho participatívneho rozpočtu. O dotáciu sa uchádza celkovo 106 projektov.

Ako ďalej informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, podporiť jednotlivé projekty môže verejnosť do pondelka 24. júna formou elektronického hlasovania na webovej stránke www.rozhodni-bsk.sk.

Každý môže hlasovať raz

Hlasujúci si zvolí konkrétny okres a v rámci neho projekt z ponúknutého zoznamu. Po zadaní emailovej adresy je potrebné kliknúť na tlačidlo ‘Chcem hlasovať za tento projekt’ a svoj hlas následne potvrdiť kliknutím na linku v potvrdzujúcej emailovej správe. Každý môže hlasovať iba raz, teda jeden hlasujúci sa rovná hlas za jeden projekt. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov,“ ozrejmil spôsob hlasovania predseda BSK Juraj Droba.

Financie z rozpočtu rozčlenili podľa počtu obyvateľov jednotlivých okresov Bratislavského kraja. V Bratislave I sa o 15 966 eur uchádza 10 projektov. V Bratislave II súperí o 45 181 eur 15 projektov. Pre Bratislavu III vyčlenili 26 122 eur a verejnosť si môže vybrať medzi deviatimi projektmi. Pre Bratislavu IV, kde bojuje o hlasy 15 projektov, alokovali 38 054 eur. V Bratislave V sa o 43 562 eur uchádza 11 projektov. Pre Senec je vyčlenených 25 020 eur a verejnosť môže podporiť až 20 projektov, čo je najviac v rámci Bratislavského kraja. V pezinskom okrese postúpilo do hlasovania 14 projektov, na ktoré vyhradili 28 700 eur. V Malackách sa o sumu 33 275 eur uchádza 12 projektov.

Maximálne 3500 eur na projekt

Maximálne výška poskytnutej dotácie je 3 500 eur na projekt. Spolufinancovanie zo strany žiadateľa nie je povinné. Výsledky hlasovania, ako aj zoznam úspešných žiadateľov, budú zverejnené na webovej stránke www.rozhodni-bsk.sk.

V 2. ročníku výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z participatívneho rozpočtu BSK na rok 2019 registrovali celkovo 123 projektov. Po splnení náležitostí formálnej kontroly postúpilo do hlasovania 106 projektov, ktoré dokopy žiadali 335 788 eur.

Viac k témam: dotácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Verejnosť rozhodne o dotáciách v Bratislavskom samosprávnom kraji, spustili hlasovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechaj nám svoj komentár

X