Veronika Remišová vyzýva starších ľudí, aby sa chránili a necestovali na púť do Šaštína

0
Veronika Remišová vyzýva starších ľudí, aby sa chránili a necestovali na púť do Šaštína

14.9.2020 (Webnoviny.sk) – Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) prosí najmä starších ľudí, aby sa chránili, ostali doma a fyzicky sa nezúčastňovali na púti v Šaštíne.

Obmedzený program púte

Remišová tak vo svojom profile na sociálnej sieti reagovala na púť pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne, ktorá sa začína v utorok 15. septembra ráno viacerými svätými omšami. Samotná púť je aj v tomto roku trojdňová, jej program je však vzhľadom na aktuálnu situáciu s koronavírusom obmedzený. Púť sa bude konať na farskej úrovni.

Predsedníčka strany Za ľudí pripomenula, že na púť do Šaštína zvyknú chodiť tisíce pútnikov.

Bez opatrení sa nezaobídeme

Súčasná epidomiologická situácia na Slovensku, ale aj vo svete, je mimoriadne nepriaznivá a bojujú s ňou všetky krajiny. Izrael, napriek tomu, že má kvalitnejšie zdravotníctvo a v oblasti zdravotníckych a informačných technológii je celosvetovou špičkou, opätovne zatvára ekonomiku, školy a obchody. Obmedzujúce opatrenia platia prakticky vo všetkých krajinách Európy. Pri množstve ľudí, ktorí zo Slovenska musia cestovať za prácou či za štúdiom do zahraničia, sa bez opatrení zabezpečujúcich odstup a nosenie rúšok nezaobídeme,“ doplnila Remišová.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) v nedeľu 13. septembra v diskusnej relácií TA3 V politike uviedol, že ak ľudia počas púte dodžia rozostupy a budú mať v exteriéri rúška, riziko nákazy bude minimálne. „Uvidíme, ako bude púť prebiehať, či aj lokálny hygienik sa nerozhodne ju obmedziť,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, púť v Šaštíne
Zdroj: Webnoviny.sk – Veronika Remišová vyzýva starších ľudí, aby sa chránili a necestovali na púť do Šaštína © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu