Home ŠPORT Futbal Veštecká guľa v podaní Nemcov. Pekarík vyhrá ME 2020 a na Silvestra...

Veštecká guľa v podaní Nemcov. Pekarík vyhrá ME 2020 a na Silvestra ukončí kariéru

6.1.2020 (Webnoviny.sk) – Na prelome kalendárnych rokov sa mnohí športoví žurnalisti zvyknú zahrať na veštcov a pokúsia sa predpovedať, čo prinesie najbližších dvanásť mesiacov. Pokojné silvestrovské popoludnie si takto spestril redakčný kolektív nemeckého webu rbb24.de, ktorý mapuje nielen športové dianie v Berlíne a Brandenbursku.

Rok v znamení dvojok a núl

Podľa uvedeného portálu má byť rok v znamení dvojok a núl najlepším rokom v kariére slovenského futbalového obrancu Petra Pekaríka, ktorého podľa vešteckej gule čaká úspech na klubovej aj reprezentačnej scéne. Už 33-ročný rodák zo Žiliny má byť ústrednou postavou Herthy Berlín na ceste za lepšími zajtrajškami.

V 27. kole I. bundesligy Pekarík rozhodne „pätičkou“ o triumfe Herthy 1:0 v berlínskom derby proti Unionu a výbornými výkonmi potiahne „starú dámu“ za konečným 7. miestom v tabuľke, za ktorým Hertha momentálne zaostáva o päť pozícií.

Naliehanie Cristiana Ronalda

Web rbb24.de príbeh okorenil aj dávkou sci-fi. Pekarík na naliehanie Cristiana Ronalda požiada o portugalské občianstvo, ktoré mu expresne rýchlo vybavia, vďaka čomu pomôže mužstvu trénera Fernanda Santosa k obhajobe titulu kontinentálnych šampiónov na tohtoročných ME.

Po tom, čo sa stane hviezdou finále proti Fínsku (5:0), zaňho FC Liverpool ponúkne na výmenu trio Salah, Mané a Van Dijk, čo športový riaditeľ Herthy Michael Preetz rozhorčene odmietne.

Aby toho nebolo málo, hráč, ktorý v slovenskej reprezentácii dlhé roky predstavuje synonymum spoľahlivosti, privedie Herthu v budúcej sezóne k titulu jesenného majstra v I. bundeslige. A podľa rbb24.de na vrchole kariéry na Silvestra oznámi ukončenie hráčskej kariéry.

Viac k témam: I. bundesliga, majstrovstvá Európy vo futbale ME vo futbale 2020
Zdroj: Webnoviny.sk – Veštecká guľa v podaní Nemcov. Pekarík vyhrá ME 2020 a na Silvestra ukončí kariéru © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version