Domov ŠPORT MOTOR šport Vettel oznámil prekvapujúcu správu, pre štvornásobného majstra sveta bude toto posledná sezóna

Vettel oznámil prekvapujúcu správu, pre štvornásobného majstra sveta bude toto posledná sezóna

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Štvornásobný svetový šampión v motoristickom seriáli monopostov F1 Nemec Sebastian Vettel po aktuálnej sezóne plánuje ukončiť profikariéru. Uviedol to v Maďarsku pred víkendovou Veľkou cenou na miestnom okruhu Hungaroring.

Chce byť viac s rodinou

Tridsaťpäťročný rodák z Heppenheimu do kolotoča F1 vstúpil v roku 2007 a v rokoch 2010 – 2013 získal bez prerušenia štyri majstrovské tituly ako jazdec tímu Red Bull Racing.

„Rozhodnutie ukončiť kariéru bolo mimoriadne náročné, rozmýšľaním nad tým som strávil veľa času. Na konci tohto roka si chcem vziať čas a chcem byť v prvom rade otcom a tráviť viac chvíľ s rodinou,“ povedal Vettel.

Odjazdil stovky pretekov

Doteraz v monoposte F1 absolvoval 290 pretekov, až 122-krát sa dostal na pódium a pripísal si 53 víťazstiev. Spolu si vyjazdil 57-krát pole position a 38-krát v pretekoch dosiahol najrýchlejšie kolo.

Vettel aktuálne jazdí za stajňu Aston Martin-Mercedes a jeho tohtosezónnym maximom je 6. priečka z Baku, zatiaľ ostatný triumf dosiahol v roku 2019 ešte vo farbách Ferrari.

Viac k témam: F1 Formula 1, Koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Vettel oznámil prekvapujúcu správu, pre štvornásobného majstra sveta bude toto posledná sezóna © SITA Všetky práva vyhradené.

Žiadne komentáre

Exit mobile version