Viac nemeckých firiem je optimistickejších, výrazne pokleslo vnímanie koronakrízy ako existenčnej hrozby

0
Viac nemeckých firiem je optimistickejších, výrazne pokleslo vnímanie koronakrízy ako existenčnej hrozby

13.7.2021 (Webnoviny.sk) – Takmer každá siedma nemecká firma považuje koronavírusovú krízu za existenčnú hrozbu. V porovnaní so situáciou zo začiatku roka to predstavuje výrazné zlepšenie. Podiel spoločností, ktoré sa pre pandémiu obávajú o svoje prežitie, podľa prieskumu inštitútu Ifo v júni klesol na 14 percent z februárovej hodnoty 18,7 percenta.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Mimoriadne ohrozené sú spoločnosti organizujúce kultúrne podujatia, medzi ktorými akútnu hrozbu pociťuje 70,4 percenta respondentov. Nasledujú cestovné kancelárie s podielom 68 percent, informoval v utorok mníchovský inštitút.

V maloobchode má naopak existenčné obavy iba 14,4 percenta firiem, kým vo februári ich bolo až 34,5 percenta. Situácia v odvetví sa výrazne zlepšila vďaka uvoľňovaniu protipandemických obmedzení.

V segmente reštaurácií a stravovacích služieb má obavy o budúcnosť stále viac ako polovica respondentov, konkrétne 55,4 percenta. V porovnaní s februárovou hodnotou 72,3 percenta však ide o významné zlepšenie.

V ubytovacích službách v júni podiel firiem hlásiacich existenčné hrozby klesol na 52,1 percenta z februárových 82,3 percenta.

Viac k témam: COVID-19, gastrosektor, koronakríza, Koronavírus, maloobchod, ubytovacie služby
Zdroj: Webnoviny.sk – Viac nemeckých firiem je optimistickejších, výrazne pokleslo vnímanie koronakrízy ako existenčnej hrozby © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu