Home Správy Viaceré ženy sa údajne rozhodli pre potrat, keď sa dozvedeli pohlavie svojho...

Viaceré ženy sa údajne rozhodli pre potrat, keď sa dozvedeli pohlavie svojho dieťaťa

Indické úrady začali vyšetrovať údajné zámerné potraty na základe pohlavia na severe krajiny. Podľa najnovších informácií sa v 132 dedinách v oblasti Uttarkaši v štáte Uttaránčal narodilo za uplynulé tri mesiace 216 detí, nie je však medzi nimi žiadne dievča.

Živitelia a nákladné záväzky

India v roku 1994 postavila mimo zákon zámerné usmrcovanie plodov na základe pohlavia, no vyzerá to tak, že niektorí tento zločin stále praktikujú. Mnohí rodičia totiž vnímajú chlapcov ako živiteľov rodiny a dievčatá ako „nákladné záväzky“.

Zatiaľ posledné sčítanie ľudu v roku 2011 preukázalo, že v krajine pripadá na tisíc mužov len 943 žien. Zástupca úradov v Uttarkaši povedal, že najnovšie údaje o narodených deťoch sú veľmi podozrivé a všetkých 132 dedín zaradili do takzvanej „červenej zóny“, čo znamená, že začnú podrobnejšie skúmať miestne údaje a vyzvali tamojších zdravotníkov, aby boli ostražitejší.

Prečítajte si aj článok o tom, čo si myslí o interrupciách gynekológ

Chýbajú desiatky miliónov žien

Člen parlamentu Gopal Rawat vyhlásil, že situácie je šokujúca. „Nariadil som ministerstvu zdravotníctva, aby našlo skutočnú príčinu týchto alarmujúcich čísiel a vyriešili túto situáciu,“ vyjadril sa a dodal, že úrady tiež začnú veľkú osvetovú kampaň v nádeji zvrátiť tento trend.

Indická vláda vlani uviedla, že v krajine štatisticky chýba 63 miliónov žien, a to v súvislosti s uprednostňovaním chlapcov pred dievčatami. Počas minuloročného vyšetrovania úmrtia ženy, ktorá zomrela v dôsledku nelegálneho potratu, našla polícia neďaleko nemocnice v štáte Maháráštra 19 plodov dievčat.

Zdroj: Webnoviny.sk – Viaceré ženy sa údajne rozhodli pre potrat, keď sa dozvedeli pohlavie svojho dieťaťa © SITA Všetky práva vyhradené.

NO COMMENTS

Exit mobile version