Vianoce ako ich poznáme, nie sú bežné pre každého

Večer u nich nesvieti svetlo a teplo nepúšťajú von oknom. Vianočné svetielka, rozžiarené očká detí, pod ťarchou jedla prehýbajúci sa stôl, domovy rozvoňané medovníkmi. To sú Vianoce ako ich poznáme my.

Možno ich tak poznali aj niektoré rodiny, ktoré sú dnes na ulici. Či už vďaka strate zamestnania kvôli korona kríze alebo z inej príčiny, ich deti nebudú čakať pod stromčekom haldy darčekov a možno nebudú mať ani stromček. A možno ani teplo a svetlo a ani svoj vlastný domov.

Vyčariť krajšie Vianoce rodinám v núdzi nám môžeš pomôcť aj ty!

Presne na týchto ľudí myslí charitatívny Virtuálny Mikulášsky beh 2020. Siedmy ročník nesúťažného zážitkového behu, ktorý celé roky oslavoval Mikuláša behom či prechádzkou v historickom centre Košíc s cieľom podporiť tých, ktorí to potrebujú, sa dnes zmenil na virtuálny. Bežať či prechádzať sa môže každý.

„Bež koľko chceš, kedy chceš, kdekoľvek sa nachádzaš a aj ty možno vyčaríš niekomu krajšie Vianoce“

Toto motto sa stalo výzvou tohto ročníka.

Stačí sa v období od 6. 12. do 13. 12. zaregistrovať na www.mikulasskybeh.sk a organizátor behu, komunita Active life, z každého štartovného vo výške 7€ odvedie celých 5€ na podporu rodín v núdzi.

Vraj sú iní. Pozitívnejší, usmievaví, energickí. Športovci amatéri, ale aj profíci.

Active life je komunita aktívne žijúcich ľudí, ktorí radi behajú, kráčajú, bicyklujú, otužujú, jednoducho športujú. Nie preto, lebo je to IN, ale preto, že im pohyb robí radosť. Viac sa usmievajú, sú veselší, a hlavne sa stretávajú s rovnako naladenými ľuďmi.

Už sedem rokov pravidelne prinášajú aj charitatívne projekty, ktoré v dnešnej korona dobe siahajú nielen za hranice mesta Košice, kde sú „doma“, ale aj za hranice Slovenska.

V uliciach by behali stovky Mikulášov, čertov aj anjelov. Vyzývajú aspoň cez video.

Video na podporu charitatívneho Mikulášskeho behu spojilo firmy a jednotlivcov, ktoré sa do projektu zapojili a poukazujú spoločne na to, že Vianoce ako ich poznáme my, nemusia byť bežné pre každého. Hovorí sa, že Vianoce sú najčarovnejšími sviatkami v roku. Všetci sme akýsi citlivejší, viac otvorení, viac vnímajúci potreby iných.

Pomôcť iným a mať z toho dvojnásobnú radosť je naozaj čarovné.

Za normálnych okolností by historické centrum Košíc zaplavili stovky Mikulášov, anjelov a čertov, pri behu by ich sprevádzal DJ, na trati by prechádzali pekelným ohňom…po trati by stáli stovky detí a dospelých, ktorí by povzbudzovali svojich blízkych. Tento rok pobeží každý sám, no všetci kvôli jasnému cieľu. Pomôcť tým, ktorí to potrebujú.

Tak poď s nami vyčariť niekomu krajšie Vianoce!