Video: Južnú Kaliforniu zasiahlo najsilnejšie zemetrasenie za 20 rokov

5.7.2019 (Webnoviny.sk) – Vo štvrtok zasiahlo južnú Kaliforniu a časti Nevady najsilnejšie zemetrasenie za ostatných 20 rokov. V meste Ridgecrest blízko epicentra spôsobilo škody a vyžiadalo si aj zranených.

Zemetrasenie s magnitúdom 6,4 udrelo v Mohavskej púšti, zhruba 240 kilometrov severovýchodne od Los Angeles, o 10:33 miestneho času (19:33 stredoeurópskeho letného času) a nasledovala po ňom séria následných otrasov. Podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) mal jeden z týchto otrasov magnitúdo 4,5.

Z Ridgecrestu hlásili v dôsledku zemetrasenia viacero zranených a dokonca aj dva požiare domov. Hasičský náčelník okresu Kern David Witt uviedol, že záchranné tímy tiež zasahovali pri požiaroch vegetácie, únikoch plynu a tiež riešili hlásenia o prasklinách na cestách.

Z regionálnej nemocnice v Ridgecreste evakuovali pre obavy z ďalších otrasov 15 pacientov. Kalifornský guvernér Gavin Newsom vyhlásil v okrese Kern výnimočný stav.

Viac k témam: Los Angeles, zemetrasenie, zemetrasenie v Kalifornii
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Južnú Kaliforniu zasiahlo najsilnejšie zemetrasenie za 20 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.