Video: Muž si od dôverčivej dôchodkyne popýtal pohár vody a medzitým jej mal ukradnúť 20-tisíc eur

4.7.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia v Banskej Bystrici hľadá muža z videozáznamu, ktorého potrebuje vypočuť v súvislosti s prípadom okradnutej dôchodkyne. Video zverejnilo banskobystrické Krajské riaditeľstvo Policajného zboru na sociálnej sieti Facebook.

Prihovoril sa jej pred budovou pošty

V stredu 26. júla podľa polície oslovil pred budovou hlavnej pošty na Námestí SNP v Banskej Bystrici 72-ročnú dôchodkyňu neznámy muž s tým, či si od neho nekúpi hodinky, že súrne potrebuje aspoň 100 eur na liečbu svojej onkologicky chorej dcéry.

Následne, keď mu dôverčivá pani tieto peniaze dala a kráčala k svojmu bydlisku, sa jej neznámy muž prihovoril a požiadal ju, či sa môže ísť k nej napiť a ísť na toaletu.

Využil jej nepozornosť

Dôchodkyňa súhlasila, pustila ho do svojho bytu a podľa jej slov, kým mu naberala v kuchyni do pohára vodu, využil jej nepozornosť a z bytu jej ukradol 20-tisíc eur. Následne vypil ponúknutý pohár vody a z bytu odišiel.

Polícia žiada občanov, aby informácie o neznámom mužovi oznámili na ktoromkoľvek útvare Policajného zboru, na známom telefónnom čísle 158 alebo prostredníctvom sociálnej siete na adrese www.facebook.com/KRPZBB.

Viac k témam: dôchodkyňa, krádež, polícia pátra, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Muž si od dôverčivej dôchodkyne popýtal pohár vody a medzitým jej mal ukradnúť 20-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.