Video: Polícia zadržala vysoko postaveného člena mafiánskej skupiny „sýkorovcov“

BRATISLAVA 14. mája (WebNoviny.sk) – Policajti v Rajke zadržali vysoko postaveného člena mafiánskej skupiny “sýkorovcov”. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Maďarský podnikateľ István Lahó, v gangu „sýkoriek“ prezývaný aj Išty alebo Veľký Ištván, bol odsúdený za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny na 12 rokov a zaradený na výkon trestu odňatia slobody do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. Slovenská polícia po ňom pátrala od vlaňajšieho septembra. Našli ho cieľoví pátrači Prezídia PZ.

Ako bližšie uviedla polícia na ich facebookovej stránke, na základe získaných poznatkov v spolupráci s policajtmi cieľového pátrania Maďarska, prostredníctvom medzinárodnej siete ENFAST, vykonali policajti zásahovej patroly polície Maďarska zásah, ktorý viedol bezprostredne k zadržaniu hľadaného 11. mája v maďarskej obci Rajka. Odsúdený v súčasnosti čaká na vydanie na Slovensko vo vydávacej väzbe v Maďarsku.

Viac k témam: Polícia SR, Sýkorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Polícia zadržala vysoko postaveného člena mafiánskej skupiny „sýkorovcov“ © SITA Všetky práva vyhradené.