Prvé pandy narodené v Nemecku otvorili oči, dvojčatám sa darí dobre

Berlín má nový prírastok v podobe pandích mláďat! Pandie mláďatá, ktoré sa narodili v auguste v berlínskej zoo, tento týždeň po prvý raz otvorili oči.

Zoologická záhrada zverejnila pri tejto príležitosti fotografie oboch mláďat, ako šesť týždňov po narodení opatrne hľadia na svet.

Ide vôbec o prvé pandy veľké narodené v Nemecku. Riaditeľ zoo Andreas Knieriem uviedol, že dvojčatám sa dobre darí, a to vďaka starostlivosti ich matky, šesťročnej Meng Meng.

Ona aj jej partner Ťiao Čching prišli do Nemecka pred dvoma rokmi z Číny. Vo voľnej prírode žije v súčasnosti podľa odhadov menej než 2 000 týchto ohrozených zvierat.

Prečítajte si aj: Na Slovensku bude zakázaný chov zvierat na kožušiny

Ako spomínajú pracovníci ZOO na ich narodenie?

Položila si toto krehké stvorenie na brucho a začala ho s láskou ohrievať svojimi veľkými labkami, teplým dychom a mäkkou kožušinou na jej lícach,” dodali. O hodinu porodila aj druhého potomka.

Meng Meng sa spárila s deväťročným Ťiaom Čchingom v apríli a podstúpila aj umelé oplodnenie. Dvojica prišla z Číny do Berlína v júni 2017.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Prvé pandy narodené v Nemecku otvorili oči, dvojčatám sa darí dobre © SITA Všetky práva vyhradené.