Vodič Tesly sa rútil po diaľnici a spal, zatiaľ čo auto riadil autopilot

Muž z amerického štátu Massachusetts zverejnil na internete video, v ktorom zachytil spiaceho šoféra automobilu Tesla. Vodič auta sa rútil rýchlosťou približne 80 až 90 kilometrov za hodinu.

Stalo sa to na diaľnici pri Bostone. Automobily Tesla majú autopilota, no výrobca tvrdí, že vodiči by mali byť aj tak stále na pozore.

Autor videa Dakota Randall povedal, že ho nakrútil v nedeľu na Massachusetts Turnpike v Newtone. Na spolujazdcovom sedadle pritom bola ďalšia osoba, ktorá takisto spala. Randall niekoľkokrát zatrúbil, aby cestujúcich zobudil. Políciu, ktorá už vie o videu, však neinformoval.

Hovorkyňa spoločnosti Tesla sa k prípadu odmietla vyjadriť.

Časté havárie vozidiel

Nie je tajomstvom, že majitelia elektromobilov Tesla majú vyšší výskyt dopravných nehôd. Výskum robil inštitút Highway Loss Data Institute. Podľa jeho údajov sú tieto elektromobily účastníkmi nehôd o niekoľko desiatok percent častejšie, ako je priemer. A čo je pre poisťovne ešte nepríjemnejšie, oprava luxusných limuzín je oveľa drahšia. Preto poisťovne rozmýšľajú, že na tieto autá zvýšenia poistné.

Minulý rok takto nešťastne havaroval Reinold Röhr, riaditeľ slovenskej firmy Europlac. Havária sa stala vo Švajčiarsku, nedaleko tunela Monte-Ceneri. Nemecký riaditeľ firmy sa vracal zo služobnej cesty za manželkou a tromi deťmi. Z neznámych dôvodov narazil do stredových zvodidiel, auto sa pretočilo na strechu a začalo horieť. Šoférovi už nedokázali pomôcť hasiči ani záchranári.

Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Vodič Tesly sa rútil po diaľnici a spal, zatiaľ čo auto riadil autopilot © SITA Všetky práva vyhradené.